به گزارش صبح توس؛ ابراهیم قاسم پور، فرماندار خلیل آباد بعد از ظهر امروز در نشست ستاد کرونای شهرستان که در محل سالن اجتماعات شبکه بهداشت و درمان برگزار شد، اظهار داشت: اطلاع رسانی در خصوص رعایت پروتکل های بهداشتی و واکسیناسیون باید بیشتر شود تا حضور مردم در مراکز واکسیناسیون برای واکسن افزایش پیدا کند.

وی با بیان اینکه روند رو به افزایش واکسیناسیون را در سطح شهرستان شاهد هستیم ولی روند نگران کننده تعداد 22 نفر بستری در بیمارستان خاتم الانبیاء خلیل آباد یک آمار بالایی است، خاطرنشان کرد: این میزان بستری با توجه به امکانات و تجهیزات بیمارستانی و همچنین جمعیت شهرستان بسیار بالا است.

فرماندار خلیل آباد با تاکید بر اینکه از ظرفیت پزشکان خلیل آباد که خارج از شهرستان هستند برای کمک به حوزه اطلاع رسانی مزایای واکسن کرونا استفاده شود، تصریح کرد: روند رعایت پروتکل های بهداشتی در سطح شهرستان و بازار بهتر شده و این قابل مشاهده است ولی اگر روند بستری ها کاهش پیدا نکند باید یک کمیته علمی شهرستانی تشکیل شود و چرایی این افزایش بررسی شود.

 

29 بستری و 195 قرنطینه خانگی در خلیل آباد وجود دارد

سید محمد هاشمی، مدیر شبکه بهداشت و درمان خلیل آباد در این نشست با بیان اینکه 22 بیمار در بخش کرونای بیمارستان خاتم الانبیاء خلیل آباد بستری هستند، اذعان کرد: بار مراجعه کنندگان در مرکز استان کمتر شده و شهرستان خلیل آباد هم به همان سمت و سو حرکت خواهد کرد ولی باید همچنان پروتکل های بهداشتی رعایت شود.

وی با بیان اینکه 195 نفر در قرنطینه خانگی به سر می برند و 29 مورد بستری داریم، عنوان کرد: 16101 مورد واکسیناسیون در شهرستان خلیل آباد انجام شده که 15204 مورد مربوط به خود شهرستان و الباقی مربوط به جمعیت مهمان است و 51.1 درصد بانوان و 9/48 مربوط به مردان است.

مدیر شبکه بهداشت و درمان خلیل آباد با تاکید بر اینکه حدود 30 درصد جمعیت بالای 18 درصد شهرستان واکسینه شده اند، تشریح کرد: مردم نباید به شایعات در خصوص واکسن کرونا توجه کنند زیرا واکسیناسیون باعث کاهش مرگ و میر شده است و واکسن می تواند تا 50 درصد احتمال ابتلا و مرگ و میر را کاهش دهد.

انتهای پیام/