به گزارش صبح توس؛ حسن صادقی، مدیر شرکت برق کاشمر پیش از ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه و خبرنگاران شهرستان که در محل سالن اجتماعات این شرکت برگزار شد، اظهار داشت: ۳۲ دقیقه متوسط خاموشی های اداره برق در سطح شهرستان بود و امیدواریم با راه اندازی سامانه در اتفاقات و شیفت کوهسرخ این خاموشی ها کمتر شود.

وی با اشاره به شروع اجرای طرح بهارستان ( بهینه سازی شبکه های برق روستاهای ایران) خاطرنشان کرد:
طرح بهارستان در سطح شهرستان برای اصلاح شبکه های روستایی و کاهش هدر رفت برق اجرا می شود و عملیات اجرایی بهسازی شبکه در روستاهای بهاریه و زنده‌جان در کاشمر و روستاهای علی‌آباد و بختیار در کوهسرخ بزودی آغاز خواهد شد.  

مدیر شرکت برق کاشمر در ادامه تصریح کرد: طرح بهارستان مزیت خوبی دارد و اگر بتوانیم اعتبار خوبی جذب کنیم دیگر روستاها را هم به این طرح اضافه می کنیم و تعداد روستاها را به ۱۰ خواهیم رساند.

وی با بیان اینکه صرفه جویی انرژی و کاهش تلفات فنی و غیرفنی،کاهش خاموشی ها و افزایش ایمنی از مزایای  جایگزین کردن کابل های خودنگهدار به جای شبکه سیمی است، اذعان کرد: احداث شبکه سبز یا کابل های خودنگهدار یکی از اولویت های شرکت است و ۱۴ کیلومتر برای شهرستان در نظر گرفته اند که برای ۱۰ کیلومتر آن پروژه تعریف شده و بعضا انجام شده است.

صادقی با تاکید بر اینکه ترویج فرهنگ ارائه خدمات غیر حضوری می تواند به قطع زنجیره کرونا کمک کند، عنوان کرد: به دنبال این هستیم تا رفت و آمد مردم به شرکت کمتر شود و ارائه خدمات به صورت غیرحضوری باشد و با راه اندازی اپلیکیشن برق من مردم می توانند تمام خواسته های خود را در این اپلیکیشن اعلام و خدمات مورد نظر را دریافت کنند.

انتهای پیام/