به گزارش صبح توس؛ سردار یعقوبعلی نظری، فرمانده سپاه امام رضا (ع) خراسان رضوی امشب در گفت‌وگوی تلویزیونی با شبکه خراسان در برنامه اشاره گفت: متأسفانه جامعه ما دچار بیماری کرونا شده است و ما بر اساس رهنمودهای رهبر معظم انقلاب اعتقاد داریم که در هر مرحله با روش‌ها و ترکیب‌های نو و مناسب با مشکلات مواجه شویم.

وی تصریح کرد: وقتی ویروس دلتا می‌آید باید شرایطمان را با این ویروس تنظیم کنیم و اقدامات با موج‌های گذشته تفاوت داشته باشد.

فرمانده سپاه امام رضا (ع) گفت: برای مقابله با کرونا سه ظرفیت اصلی وجود دارد که برای به‌کارگیری این ظرفیت‌ها باید حتماً اقدام قرارگاهی انجام شود. قرارگاه علوم پزشکی با هدف خدمت‌رسانی پزشکی به مردم، قرارگاه استانداری با هدف وارد کردن ظرفیت‌های دولتی و در نهایت قرارگاهی هم با هدف به میدان آوردن ظرفیت‌های مردمی که بسیج آن را با نام سردار سلیمانی ایجاد و به‌صورت شبانه‌روزی در حال خدمت‌رسانی است.

نظری با اشاره به اقدامات انجام‌شده در این قرارگاه خاطرنشان کرد: چون هر جا مردم بر اساس نیاز حضور پیداکرده‌اند تأثیرات بسیاری داشته و این قرارگاه نیز بر این اساس ایجادشده است و در مرحله اول بیماریابی موردنظر است که در این موج این مرحله کار زیاد مشکل نیست و اکثراً مبتلا شده‌اند.

وی خاطر نشان کرد: هدایت بیماران و دعوت از مردم برای واکسیناسیون از دیگر‌ اقدامات انجام شده است.

فرمانده سپاه امام رضا (ع) تصریح کرد: یکی از وظایف تیم‌های امدادی رساندن بسته‌های معیشتی به مردم است که از ۲۷ مرداد ماه تا به امروز ۱۳ هزار بسته معیشتی و ۴۰ هزار بسته بهداشتی توزیع شده است.

نظری بیان داشت: تأمین بسته‌ها و رساندن بسته‌ها جزء کارهای جاری و ساری پایگاه‌های بسیج است و فقط در این مرحله انجام نشده است.

وی با اشاره به تأخیر در ورود نیروهای کمک پرستار به بیمارستان‌های مشهد تأکید کرد: نیرو را ما آماده می‌کنیم ولی ورود باید به درخواست دستگاه اجرایی باشد. بسیج دانشجویی ۷۰۰ نفر نیرو آماده ورود کرده است و ۳۵۰ نفر از آن‌ها آموزش‌های اولیه را نیز دیده‌اند.

وی افزود: در حال حاضر در هر شیفت، ۶۰ نفر دانشجو در حال خدمت‌رسانی در بیمارستان‌ها هستند.

نظری گفت: ما برای کمک به کنترل بیماری ورود کردیم، مراجعه به بیمارستان با شروع کرونای دلتا زیاد شده بود که با راه‌اندازی مراکز درمان بستر جهت تزریق داروهای بیماران کرونایی، بار بیمارستان‌ها را کاهش دادیم.

وی افزود: در رابطه با آماده کردن نیرو هیچ مشکلی نداریم و حتی در‌ مقطعی مشکلی در بهشت رضوان پیش آمد و نیروهای بسیج طلاب وارد عمل شدند.

فرمانده سپاه امام رضا (ع) اظهار داشت: ما در برابر همه دستگاه‌ها و در‌ همه مقاطع وظیفه داریم چون نیروی مردمی هستیم و باید نیروها را سازماندهی کنیم. البته موضوع کرونا تخصصی است و هر اقدامی باید تحت نظر و مجوز دانشگاه علوم پزشکی باشد.

محسن ذاکریان، مسئول سازمان بسیج جامعه پزشکی خراسان رضوی نیز در این برنامه گفت: با شیوع کرونای دلتا شاهد اختلاف ۲۰ درصدی تزریق واکسن در حاشیه شهر مشهد و مرکز شهر مشهد بودیم و توانستیم طی این هفته ۱۸ هزار تزریق انجام دهیم.

وی خاطرنشان کرد: برای این مطلب از مراجع فکری حاشیه شهر کمک گرفتیم که دیدگاه مردم در واکسیناسیون عوض شود.

ذاکریان بیان داشت: ۸۰ تیم واکسیناتور در حاشیه مشهد در حال فعالیت هستند به صورتی که ۲۵۰ نفر روزانه به مدت ۱۰ ساعت در حال کار هستند و امیدواریم در صورت تأمین واکسن روزبه‌روز اوضاع بهتر شود.

وی گفت: با عزم جهادی دو پایگاه تزریق داروهای کرونایی با ظرفیت ۱۵۰ تخت و ۱۰۰ تخت فعال در حال خدمات‌رسانی هستند و حدود هزار تزریق روزانه انجام می‌شود.

مسئول سازمان بسیج جامعه پزشکی خراسان رضوی خاطرنشان کرد: خدمات به‌جز دارو که با نرخ بیمه حساب می‌شود رایگان است و این کار باعث کنترل حدودی مشکل شلوغی مراکز بستری در مشهد شد.

انتهای پیام/۴۰۰۵