به گزارش صبح توس؛ محمود قهار رییس آموزش و پرورش جلگه رخ اظهار کرد: یک پایگاه سنجش در منطقه رخ  از تیرماه  شروع به فعالیت دارد که در این مدت، 650 نفر در سامانه نوبت گیری ثبت نام کرده اند.

وی با بیان اینکه تا کنون از این تعداد نوآموز، 640 نفر مورد ارزیابی قرار گرفته اند افزود: 99 درصد از کل جمعیت کلاس اولی‌ها مورد ارزیابی قرارگرفته و نتایج آنان در سامانه سنجش ثبت شده است و سایر نوآموزان نوبت گیری شده در پایان شهریورماه امسال مورد ارزیابی قرار می‌گیرند.

قهار با اشاره به اینکه اجرای برنامه سنجش در راستای غربالگری نوآموزان با هدف جای دهی درست در نظام آموزشی، شناخت مشکلات جسمی دانش آموزان به منظور تشخیص به موقع نارسایی‌های جسمانی، اختلالات روانی و رفتاری نوآموزان است تصریح کرد :  مداخله به هنگام و ارائه خدمات مورد نیاز و آماده سازی دانش آموزان برای آموزش رسمی از دیگر ضرورت‌های اجرای این برنامه می‌باشد.

رئیس اداره  آموزش و پرورش جلگه رخ اضافه کرد ؛ هدف اصلی طرح سنجش نوآموزان بدو ورود به دبستان، تشخیص جایگاه دقیق آموزشی کودکان برای استفاده از خدمات آموزشی متناسب با استعداد‌ها و توانمندی‌های کودکان و همچنین جلوگیری از افت تحصیلی دانش است.

وی گفت: کلیه عوامل اجرایی شاغل در پایگاه‌ سنجش به دلیل حساسیت موضوع و ارتباط مستقیم با نوآموزان و والدین آنان واکسینه شده اند.

انتهای پیام/