به گزارش صبح توس؛ حجت الاسلام محمدرضا عصمتی امام جمعه تربت حیدریه صبح امروز در آئین خطبه های نماز عید سعید قربان اظهار کرد: کسی که با گفتگوها و بگو مگو ها حیثیت و ابروی مومنی را ببرد خداوند متعال از لغزش های او نمی گذرد و در روز قیامت در عذاب الهی خواهد بود.

وی بار دیگر بر مجازات برهم زنندگان نظم و امنیت عمومی تاکید کرد و گفت: کسی که با اسلحه باعث ترس و وحشت در جامعه و برای مردم نگرانی ایجاد کند مصداق محارب با خداوند متعال است و به صریح آیات و روایت مجازات او اعدام و یا قطع دست و پا در جهت مخالف است.

عصمتی با بیان اینکه این عذاب دنیا و در آخرت عذاب دردناکی در انتطار آنهاست، افزود: از مسوولان و دست اندرکاران امر انتظار است تا با کسانی که موجب ترس و نگرانی مردم در جامعه می شوند به اشد مجازات برخورد کنند تا نگرانی از جامعه برطرف شود.

امام جمعه تربت حیدریه گفت: از نیروی انتظامی و قوه قضاییه قدردانی می کنم که با یک هفته تلاش شبانه روزی همه عوامل را دستگیر و ان شاالله برهم زنندگان نظم و امنیت عمومی بزودی به محازات خواهند رسید.

وی در بخش دیگری از خطبه ها اظهار داشت: انسان از هیچ راهی به خدا نزدیک نمی شود مگر آنچه که پیامبر و اهل بیت علیه السلام برای ما بیان کردند و به آن نیز عمل کنیم، اعتقاد به امامت اهل بیت مفید و ارزشمند است اما آنچه که این محبت را بالنده و پویا می کند عمل صالح است که ما را به آن دستور داده اند.

وی افزود: در عید قربان قربانی کردن نفس اماره و شیطان درون در مقابل ذات اقدس الهی واجب است که اگر انجام شود انسان در نزد خداوند متعال مقرب می شود.

انتهای پیام/