به گزارش صبح توس؛ دکتر محمدحسن فتحی اظهار داشت: در حال حاضر، مدیران  استانی، اختیارات کافی ندارند و گاهی برای کوچکترین تصمیم گیری مجبور به سفر به تهران و کسب تکلیف از مرکز می شوند.

وی افزود: ضروری است دولت آینده سازوکاری را برای مدیران استانی فراهم کند تا مدیران با توجه به شرایط و اقتضائات استانی و شهرستانی، بخشنامه های ملی را با یک برش بومی و منطقه ای اجرا کنند.

رییس دانشگاه تربت حیدریه بیان کرد: امروز مدیران ما به جای اینکه وقت خود را صرف رسیدگی به امور استانی کنند بخش زیادی از این وقت را صرف رفت و آمد در مسیر استان به تهران و بالعکس می‌کنند تا بتوانند نظر مرکز را در خصوص یک تصمیم جویا شوند.

فتحی گفت: به عنوان مثال در حوزه آموزش عالی کشور تمرکززدایی، فرصتی را برای ظهور توانمندی‌ها و تصمیم‌های مدیریتی در دانشگاه‌ها فراهم می کند چون بخشنامه های ستادی، دانشگاه های بزرگ را به نوعی محدودسازی می کند،  در حالی که با تمرکززدایی،  این محدودیت ها رفع می شود.

وی افزود: اگر به مدیران استانی و شهرستانی این اختیار داده شود که در خصوص مسائل و امور مجموعه و زیرمجموعه خود تصمیم گیری کنند، این امر علاوه بر کاهش صرف وقت و هزینه های رسیدگی به امور، رضایتمندی بیشتر شهروندان را به دنبال خواهد داشت.

مقدمات تاسیس دانشگاه تربت حیدریه با راه‌اندازی آموزشکده فنی تربت حیدریه در سال ۱۳۸۴ فراهم شد و این آموزشکده در سال ۱۳۹۱ با موافقت شورای گسترش آموزش عالی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به دانشگاه ارتقا یافت.

دانشگاه تربت حیدریه با ۴۰ عضو هیات علمی و ۲۹ کدرشته در سه مقطع کاردانی، کارشناسی و کارشناسی ارشد دانشجو می پذیرد.

انتهای پیام/