حسین محمدی، مدیر جهاد کشاورزی تربت حیدریه در گفت و گو با خبرنگار صبح توس؛ اظهار کرد: تربت حیدریه با دارا بودن حدود ۹ هکتار سطح زیر کشت محصولات گلخانه ای سالیانه بیش از ۲هزار تن سبزی و صیفی جات، ۳۷۵هزار شاخه گل بریده، بیش از ۵۰ تن آلوئه ورا، هزاران گلدان گل و گیاه زینتی و نشاء زینتی تولید می کند.

وی تصریح کرد: با توجه به کارایی بالای مصرف آب، عملکرد بسیار بالا، اشتغال زایی زیاد و امکان مدیریت انواع ریسک، توسعه کشت‌های گلخانه‌ای در چهار چوب سیاست‌های کلی قرار گرفته است.

مدیر جهادکشاورزی تربت حیدریه ادامه داد: در حال حاضر امکان صدور مجوز احداث گلخانه در اغلب عرصه‌ها اعم از مسکونی شهری و روستایی و اراضی با کاربری کشاورزی با رعایت ضوابط قانونی مقدور است و تسهیلات یارانه‌ای با باز پرداخت ۵ ساله پس از دو سال دوران تنفس و مشارکت نیز به موضوع توسعه گلخانه‌ها تعلق می‌گیرد.

کشت نشائی ۷ هکتار چغندرقند در کدکن

مدیر جهاد کشاورزی تربت حیدریه همچنین گفت:کشت نشائی چغندرقند به تازگی به دلیل صرفه جویی در مصرف آب و کاهش هزینه ها مورد اقبال کشاورزان و کارشناسان قرار گرفته است.

وی بیان کرد: امسال در بخش کدکن در حدود ۷ هکتار کشت نشائی چغندرقند برای اولین بار انجام شده و کشاورزان با دریافت تجربه در این نوع کشت می توانند در حدود ۵۰ درصد در مصرف آب صرفه جویی کنند.

انتهای پیام/