حمید بیواره، رئیس کمیته شهرستان‌ها و سرپرست کمیته داوران هیات بولینگ، بیلیارد و بولس خراسان رضوی در گفت‌وگو با صبح توس اظهار کرد: از رئیس جمهور آینده انتظار دارم همان طور که با رأی مردم انتخاب می شود به فکر برطرف کردن مشکلات اولیه آنها باشد نه به فکر درخواست های جناحی و سیاسی، رییس جمهور کافیست قانون اساسی را کامل و جامع اجرا کند.

وی با بیان اینکه وقتی در یک جامعه توده مردم تن به یک نظام و حکومت می دهند هدف شان تعیین آقا بالاسر نیست بلکه مشخص کردن فرد یا افرادی است که هماهنگی های لازم جهت برطرف کردن مشکلات زندگی اجتماعی را انجام دهند، تاکید کرد: تورم و گرانی باعث ایجاد فساد و نارضایتی می شود، رییس جمهور و کابینه وزرا باید فکری عاجل جهت کنترل قیمت‌ها و کاهش آنها داشته باشند.

بیواره اظهار کرد: محصول کشاورزی تولیدی داخل در حالی که کشاورز و خرده فروش کمترین سود را می‌برند به قیمت هایی بالا به دست مصرف کننده می‌رسد، مبارزه با دلالی و ساماندهی بحث کشاورزی و تولیدات این بخش باید در راس برنامه‌های وزرای کشاورزی و صمت قرار گیرد.

وی افزود: معتقدم حل مشکلات معیشتی و کنترل تورم خود به خود در حل معضلات اجتماعی مانند طلاق، فحشا، بزهکاری نوجوانان و جوانان، جرم و جنایت و قاچاق تاثیر صد در صد دارد، رئیس جمهور آینده سه نیاز اصلی جامعه را که شامل خوراک، پوشاک و مسکن است از برنامه های مهم عملی و نه شعاری خود قرار دهد.

این ورزشکارخراسانی با سابقه ۲۰ ساله در رشته داوری و بیلیارد، با اشاره به رشته های ورزشی بیلیارد، بولس و بوئینگ بیان کرد: در همین رشته ورزشی ما تورم از جهت باشگاه ها و ارائه خدمات ورزشی به مخاطبین که ۹۹ درصد جوانان و نوجوانان هستند منجر به رکود شده است، که البته این موارد جدا از بحث محدودیت های کرونا، خرید و نگهداری تجهیزات مورد نیاز رشته ها است که اکثرا وارداتی بوده و کمر باشگاه داران را خرد کرده است و خیلی از باشگاه ها تعطیل و یا مترصد تعطیل شدن هستند، ورزشکاران هم به دلیل پایین آمدن سطح درآمدی خود و یا خانواده هزینه ورزش خود را محدود کرده اند.

وی خطاب به رئیس جمهور آینده ادامه داد: ورزش باعث تذهیب جسم و روح می شود، تن و ذهن سالم از بدی ها دور می شود، آیا شرایط ورزش را برای مردم آماده می کنید؟ هزینه ورزش را باید پایین بیاورید تا همه اقشار بتوانند به آن بپردازند، سرانه فضای ورزشی بسیار پایین است،  احداث فضای ورزشی کار خوب است اما کافی نیست، یک فرد معمولی که برای معیشت خود دچار مشکل است، چطور باید یک کفش و لباس ورزشی را تهیه کنند و در سالن احداثی شما آن هم با پرداخت مبلغ ورودی یا اجاره سالن به ورزش بپردازد؟ محدودیت های مکانی برای ورزش بانوان را به هزینه مالی ورزش اضافه نمایید، در حالی که سلامت روح و جسم یک مادر، پزشک، دانشجو و کارگر بانو در افزایش بازدهی آنها برای جامعه تاثیر بسزایی دارد.

بیواره اظهار کرد: رئیس جمهور آینده باید استفاده از مدیران کاربلد اقتصادی و ورزشی را سرلوحه قرار دهد تا با بهبود معیشت مردم آنها را برای پذیرش آموزه های فرهنگی و اجتماعی آماده کنند.

وی با بیان اینکه انتخابات و رای دادن یک حق برای هر فرد است که قانون برای افراد جامعه قائل شده است، بیان کرد: قطعا رای دادن و یا ندادن هر فرد به تصمیم خودش بستگی دارد، بعضی می گویند ما آزادی نداریم و ناراضی هستیم پس رای نمی دهیم اما کسانی را که تصمیم به شرکت در انتخابات دارند مورد شماتت و نکوهش و بعضا دشنام قرار می دهند و این خود یک پارادوکس ایجاد می کند، یعنی برای به دست آوردن آزادی مورد نظر خود آزادی دیگران را سلب می کنند.

رئیس کمیته شهرستان های خراسان رضوی، اظهار کرد: بنده خودم در همه ادوار و انتخابات حضور داشته و رای داده ام، به نظر و حقوق دیگران هم احترام می گذارم، همه آزادند و یک رای دارند تصمیم با خودشان است، امیدوارم اصلاحاتی در ساختار کشور  ایجاد شود تا هر کس دل در گرو آبادانی و رفاه کشور دارد با اشتیاق به فرد مورد نظر خود رای داده تا انسجام ملی در برابر دشمنان حفظ شود.

انتهای پیام/