مهدی قدوسی، یکی از شاعران جوان شهرستان خلیل‌آباد در گفتگو با خبرنگار صبح توس؛ در خصوص اهمیت مشارکت در انتخابات اظهار داشت: یکی از مهم‌ترین مسائلی ما که از ابتدای انقلاب به طور مرتب با آن درگیر هستیم و ارتباط داریم مسئله انتخاب است.

وی با بیان اینکه انتخابات، زندگی ما را به شدت تحت تأثیر خود قرار می‌دهند، خاطرنشان کرد: عده‌ای این روزها می‌گویند که ما رأی نمی‌دهیم و نکته‌ای که بسیار مهم است این‌که ما اگر انتخاب نکنیم برای ما انتخاب خواهند کرد و کسانی انتخاب خواهند کرد که نفع و خواسته خود را مدنظر قرار می‌دهند .

قدوسی با تأکید بر اینکه از ابتدای انقلاب تا به امروز جریاناتی در داخل و خارج کشور سعی دارند که حضور در پای صندوق‌های رأی را کاهش دهند و با القای مشارکت پایین سعی در ضعیف و غیر مردمی جلوه‌دادن انقلاب هستند، تصریح کرد: مشارکت حداکثری در انتخابات به‌قدری مهم است که دشمن دلارهای زیادی را خرج می‌کند تا این مشارکت کم‌رنگ شود.

وی با اشاره به اینکه رسانه‌های غربی و دشمنان ایران اتاق‌های فکر زیادی تشکیل می‌دهند و برنامه‌ریزی می‌کنند تا ما در انتخابات حضور حداکثری نداشته باشیم، اذعان کرد: دشمنان از طرف دیگر جریان برگزاری انتخابات را نمایشی معرفی می‌کنند حال باید پرسید چرا دشمنان برای کم‌رنگ جلوه‌دادن این حرکت نمایشی میلیاردها دلار هزینه می‌کنند.

این هنرمند خلیل‌آبادی با بیان اینکه مطمئناً ما در کشور خود مثل همه کشورهای دنیا مشکلات داریم و هیچ کشوری نیست که بی مشکل باشد، عنوان کرد: کشورهای غربی که خود مدعی حقوق بشر و دموکراسی و حقوق مردم هستند مردم این کشورها ناراضی هستند و همین‌ها ریشه ظلم، فساد، جنگ و مشکلات جهانی هستند.

وی ادامه داد: ایران امروزه در تمام معادلات دنیا تأثیرگذار است و به همین علت انتخابات ایران برای کشورهای دیگر مهم‌تر از هر مسئله‌ای است و ما اگر در انتخابات حضور حداکثری داشته باشیم مطمئناً تأثیر زیادی خواهد گذاشت و با حضور حداکثری خود نباید اجازه دهیم که پیشرفت‌های چندساله نظام در سایه مشکلات چند سال اخیر به حاشیه برود.

قدوسی با اشاره به اینکه امروز روز سرنوشت‌سازی است و حضور به‌موقع، حداکثری و انتخاب درست راه‌حل مشکلات است، تشریح کرد: توابین اگر در کنار امام حسین (ع) قرار می‌گرفتند و در لحظه حساس امام را تنها نمی‌گذاشتند عاشورا رخ نمی‌داد و امروز نیز تمام امید یزدیان دوران به حضور کم‌رنگ ما در انتخابات است که ان‌شاءالله ناامید خواهند شد.

وی با بیان اینکه بعد اهمیت مشارکت حداکثری، انتخاب اصلح نیز حائز اهمیت است، تأکید کرد: اگر افرادی که در انتخابات شرکت می‌کنند انتخاب اصلحی نداشته باشند مطمئناً فرد انتخاب شده نمی‌تواند به طور کامل اهداف نظام را پیگیری کند و یکی دیگر از اهداف دشمن معرفی انتخاب‌های نادرست به مردم است.

نویسنده کتاب عطرهای بی سر با تأکید بر اینکه انتخاب اشتباه مطمئناً نتیجه اشتباه خواهد داشت و تلاش دشمن بر این است که با این روش مردم را به سمت ناامید شدن از طریق رسانه‌های تحت امر خود سوق دهد و نظام و انقلاب را عامل این مشکلات معرفی کند، بیان کرد: گنه کرد در بلخ آهنگری، به شوشتر زدند گردن مسگری دقیقاً همین مفهوم را می‌رساند که مردم تحت تأثیر فریبکاری جریانات منحرف قرار گرفتند و همان جریانات نظام مقدس جمهوری اسلامی را مقصر جلوه می‌دهند.

وی با بیان اینکه موضوعی که اینجا مطرح می‌شود شورای نگهبان است که کسی که مورد تأیید این شورا هست خیلی نیاز به تحقیق درباره او نیست، تأکید کرد: ولی باید این نکته را بدانیم که شورای نگهبان از لحاظ حقوقی و طبق یک سری قوانین صلاحیت کاندیداها را برسی می‌کند، نه می‌تواند کسی را بدون دلیل تأیید و نه بدون دلیل رد کند، اما ما که می‌خواهیم انتخاب کنیم محدودیت نداریم و می‌توانیم در تمام زمینه‌ها جستجو کنیم و فردی را انتخاب کنیم که با اهداف کلی نظام هماهنگ و ایمان راسخ در مدیریت قوه مجریه که موتور محرک کشور است را داشته باشد.

قدوسی با اشاره به اینکه هنرمندان معروف یا سلبریتی‌ها باید مراقب باشند که در انتخابات تأثیر منفی نداشته باشد و طوری موضع‌گیری نکنند که آب به آسیاب دشمن ریخته شود، ابراز کرد: اگر در مورد کسی که انقلاب و مؤمن است اطلاعات دقیق نداریم سکوت بهترین گزینه است.

وی با تأکید بر اینکه باید به دنبال فردی باشیم که شجاع، مدیر، مدبر و با سابقه کاملاً روشن در مبارزه با تبعیض و فساد باشد، افزود: اگر انتخابات تشریفاتی است چرا از ماه‌ها قبل بسیاری از رسانه‌های غربی و بیگانه و عناصر داخلی دشمن سعی در تخریب آن دارند؟

شاعر و نویسنده خلیل‌آبادی با بیان اینکه مردم با انتخاب درست و آگاهانه یک‌بار دیگر دشمنان ایران و اسلام را بیش‌ازپیش ناامید خواهند کرد، گفت: امیدواریم تنها مشکل کشور که اقتصاد و فساد اقتصادی است با انتخاب درست ما درهم‌شکسته شود.

انتهای پیام/