به گزارش صبح توس؛ محمد رضا کلائی، شهردار مشهد ظهر امروز در مراسم آغاز عملیات اجرایی حفاری خط چهار و خط سه قطار شهری و همچنین بهسازی محور75 متری رضویه و رونمایی از سامانه شهروند سپاری که با حضور رییس مجلس شورای اسلامی، استاندارخراسان رضوی و جمعی از اعضای شورای شهر برگزار شد، افزود: با یاری خدا و همراهی همه عناصر در استان از جمله استاندار، امام جمعه مشهد و نماینده ولی فقیه در استان، تولیت آستان قدس رضوی، شورای شهر و سایر نهادها حال شهر مشهد خوب است.

وی با بیان اینکه درحال حاضر حدود 27 هزار میلیارد تومان پروژه در نقاط مختلف شهر اجرا و یا در حال اجرا داریم، اظهارکرد: طی یکی دوسال گذشته حجم عملیات و خدماتی که برای مردم داشته ایم نسبت به مشابه آن در گذشته افزایش قابل توجه ای داشته است.

شهردار مشهد تصریح کرد: امروز نیز شاهد آغاز عملیات تعدادی از پروژه های عمرانی شامل خطوط قطار شهری و همچنین رونمایی از تعدادی پروژه حوزه هوشمند سازی شهری خواهیم بود.

کلائی اضافه کرد: امیدواریم به برکت حضرت رضا(ع) ، تلاش های همکارانمان در مدیریت شهری و همراهی و حمایت سایر نهادها شاهد به ثمر رسیدن این پروژه ها برای خدمات رسانی بهتر به زائران و مجاوران امام رضا(ع) باشیم.

شهردار مشهد، همچنین در حاشیه این مراسم گفت: امروز چند پروژه از جمله حفاری تونل خط چهار قطار شهری مشهد از دو جبهه واقع در مهر مادر واقع در خواجه ربیع و حر واقع در شهرک شهید رجایی آغاز شد.

وی با اشاره به اینکه حفاری تونل خط چهار از دو منطقه محروم شهرآغاز و به حرم مطهر متصل خواهد شد، خاطرنشان کرد: امیدواریم احداث خط چهار قطار شهری بتواند خدمت خوبی به مردم ساکن حاشیه شهر در راستای توسعه متوازن شهر باشد.

کلائی تصریح کرد: قرارداد اجرای خط چهار بدون تعدیل در فاز اول 1100میلیارد تومان است که پیش بینی می شود برای تکمیل و بهره برداری از مجموعه خط چهار به اعتباری بالغ بر 10 هزار میلیارد تومان نیاز داشته باشیم.

وی اضافه کرد: در کنار آغاز حفاری خط چهار، ادامه حفاری خط سه از جبهه غرب واقع در امیریه نیز آغاز شد که امیدواریم این امر باعث سرعت درعملیات حفاری این خط باشد.

شهردارمشهد ادامه داد: در کنار آغاز عملیات اجرایی حفاری خطوط خط سه و چهار امروز از چند دستاورد حوزه شهرداری هوشمند از جمله سامانه شهروند سپاری رونمایی شد.

کلائی گفت: امیدواریم عملیات حفاری تونل 17 کیلومتری خط چهار مترو مشهد با سرعت مناسب انجام و باقی مانده تونل خط سه نیزتکمیل شود.