حجت‌الاسلام اکبر احمدپور نماینده مردم شهرستان های خواف و رشتخوار در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار صبح توس؛ گفت: شهرستان خواف با وجود قرار گرفتن در مرز خراسان رضوی و همسایگی با کشور دوست و برادر افغانستان ظرفیت‌های بی‌نظیری را در دل خود جا داده است، که می‌توان براساس این ظرفیت عظیم به جذب سرمایه‌گذار هم در حوزه داخلی و هم در حوزه خارجی برای توسعه منطقه امیدوار بود.

نماینده مردم خواف و رشتخوار در مجلس شورای اسلامی با  بیان اینکه  حضور و بهره‌گیری از فناوری‌های نوین در منطقه به طور جدی  احساس می‌شود، بیان داشت: تصویب طرح ویژه منطقه اقتصادی در زمینه  های فناوری و ... می‌تواند محرک خوبی برای پیشرفت در منطقه باشد.

احمدپور اجرا شدن منطقه ویژه اقتصادی در خواف را با توجه به استعدادهای موجود در منطقه عاملی موثر در زمینه‌ توسعه و بهره‌گیری از سرمایه‌های راکد داخلی عنوان کرد و اظهار داشت: قطعا با توجه به تصویب این مصوبه ظرفیت‌های فراوانی برای اشتغال در منطقه به وجود خواهد آورد و از ظرفیت صنایع سنگین و سبک نیز می‌توان در این راستا استفاده کرد و بخش خصوصی نیز می‌تواند پای کار بیاید.

شهرستان خواف از حیث منابع طبیعی و جاذبه‌های گردشگری دارای ظرفیت‌های متعددی است و وجود منطقه اقتصادی ویژه گامی بلند در راستای شکوفایی در این منطقه خواهد بود.

انتهای پیام/