حسین شرافتی راد، فرماندار تربت حیدریه در گفت و گو با خبرنگار صبح توس؛ اظهار داشت: متاسفانه تربت حیدریه از زیر ساخت های قوی و مناسبی در هنگام وقوع بحران ها برخوردار نیست و باید با یک برنامه ریزی جامع با همکاری تمامی دستگاه های اجرایی شهر ، تاب آوری شهرستان را در هنگام وقوع حوادث بهبود ببخشیم و به اصلاح و سازماندهی تاسیسات زیر بنایی و زیر ساختی شهرستان اقدام کنیم.

وی افزود: طبق پیش بینی هواشناسی تا پایان هفته جاری شاهد بارش در سطح شهرستان خواهیم بود و باید دستگاه ها و اعضا ستاد مدیریت بحران شهرستان در آمادگی کامل برای مقابله با حوادث احتمالی باشند.

شرافتی راد بیان کرد: میزان بارش تربت حیدریه در روز گذشته ۲۵ میلی متر بارندگی بوده که بر اثر این بارش شاهد مسدودی موقتی مسیر های تربت حیدریه، بایگ و کدکن بودیم که با تلاش راهداری این مسیر ها در اسرع وقت بازگشایی شد.

وی گفت: در بخش کشاورزی و دامپروری میزان خسارت وارده بیش از ۱۸ میلیارد تومان برآورد شده که شامل از بین رفتن محصولات باغات میوه، مزارع گندم و جو و همینطور تلف شدن تعداد زیادی دام سبک و تخریب قنات ها می شود.

فرماندار تربت حیدریه تصریح کرد: در کنار خسارت های سنگین حوزه کشاورزی بیش از 500 راس دام سبک از دامداران شهرستان تلف شدند.

وی گفت: در حوزه راهداری نیز به تاسیسات وابنیه شهرستان بیش از 3 میلیاردریال خسارت وارد آمد که در حال حاضر نیروهای راهداری در حال مرمت نقاط آسیب دیده می باشند.

فرماندار تربت حیدریه افزود: درحال حاضر خسارت دیدگانی که محصولات ودامهای انها تحت پوشش بیمه بوده اند خسارتشان پرداخت خواهد شد.

شرافتی راد درخصوص جبران خسارت های افراد فاقد بیمه نیز گفت: پیگیری های لازم دردستور کار مسئولان قرار می گیرد ودرصورتی که اعتباری به این منظور تخصیص پیدا کند به خسارت دیدگان پرداخت خواهد شد.

وی از مردم و بویژه کشاورزان و دامداران خواست با توجه به پیش بینی بارش های بهاری در روزهای آینده تمامی نکات ایمنی جهت جلوگیری از بروز خسارت های احتمالی را به کار بندند.

انتهای پیام/