به گزارش صبح توس؛ احمد رضاپور در گفت‌وگو با خبرنگار فارس اظهار کرد: به دنبال تماس اورژانس ۱۱۵ کاشمر و نیز تماس ۱۱۲ مرکز جمعیت هلال‌احمر خراسان رضوی مبنی سقوط از ارتفاع یک فرد ۴۲ ساله در منطقه کوهستانی دره بهشت، بلافاصله تیم امداد و نجات کوهستان جمعیت هلال‌احمر کاشمر به محل اعزام شد.

رئیس جمعیت هلال‌احمر کاشمر با اشاره به اینکه در کوتاه‌ترین زمان ممکن پس از فراخوانی تیم ۵ نفره امداد و نجات کوهستان پس از طی مسافت زیادی به‌صورت پیاده‌روی به محل وقوع حادثه رسیدند، بیان کرد: با توجه به شرایط فرد مصدوم و احتمال بروز آسیب در حین جابجایی و انتقال، تیم اعزامی برای سرعت عمل در نجات جان مصدوم درخواست اعزام بالگرد کرد.

وی بابیان اینکه پس از تماس با مرکز استان، بلافاصله بالگرد امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر خراسان رضوی به منطقه اعزام شد، افزود: به دلیل صعب‌العبور بودن منطقه و مناسب نبودن سطح زمین برای فرود، با مهارت کادر پرواز مصدوم حادثه به بیمارستان حضرت ابوالفضل(ع) کاشمر منتقل شد.

مدیر شبکه بهداشت و درمان کاشمر نیز گفت: پس از تماس هلال‌احمر مبنی بر اعزام یک مصدوم براثر سقوط توسط بالگرد به بیمارستان حضرت ابوالفضل(ع)، با توجه به تشریح وضعیت بیمار توسط امدادگران، بلافاصله جراح مغز و اعصاب، جراح عمومی، ارتوپد، متخصص حلق و بینی و رادیولوژیست به‌صورت آماده‌باش در بیمارستان مستقر شدند.

دکتر محمدجواد یزدانی با اشاره به فرود بالگرد در فضای بیمارستان افزود: مصدوم حادثه توسط نیروهای امدادی به داخل بخش اورژانس بیمارستان منتقل و اقدامات تشخیصی و درمانی توسط پزشکان آغاز شد.

انتهای پیام/