به گزارش صبح توس؛ محمدرضا کلایی، شهردار مشهد ظهر امروز در آیین "بهره برداری از سه سطح تقاطع غیرهمسطح آزادگان" و همزمان بهره برداری از پارک جنگلی ۵۰۰هکتاری ارتفاعات جنوب و بهره برداری از فاز اول پروژه ساماندهی کشف رود که با حضور اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهور، محمد صادق معتمدیان استاندار خراسان رضوی، محمد رضا کلائی شهردار مشهد، جمعی از اعضای شورای اسلامی شهر و مدیران شهری و استانی برگزار شد، اظهار کرد: تقاطع ۴ سطحی ازادگان از پروژه هایی است که بیش از ۱۵ سال معطل بوده است.

وی بیان کرد: ترافیک ایجاد شده با راه حل های ساده تر قابل حل بود اما در بلند مدت ما را دچار مشکل می کرد.

شهردار مشهد افزود: بر همین مبنا تصمیمی بزرگ و سنگین گرفتیم که تنها در فاز اول ۴۰۰ میلیارد تومان هزینه داشت اما خیالمان تا سال های سال از دسترسی غرب مشهد به شاندیز و ییلاقات راحت تر است.

وی ادامه داد: این پروژه ترافیک را پوشش می دهد و تا ۴ ماه دیگر ستون های آن نیز اماده خواهد شد.

کلائی در ادامه گفت: توسعه شبکه فاضلاب و توسعه نیافتن فاضلاب ها باعث "بای پس" شده بود، آن هم در جایی ک جمعیت شهری زیاد است و به همین خاطر به ساماندهی کشف رود اقدام کردیم.

وی بیان کرد: دستگاه دولتی و خود دولت به کمک ما امدند و ۲۸ کیلومتر ساماندهی شد و همچنین امتداد مسیر را خواهیم داشت.

کلائی در خصوص تصفیه خانه سپتاژ اظهار کرد: این پروژه تابستان امسال به بهره برداری می رسد که در نوع خود اولین است.

شهردار مشهد افزود: باید از فضای سبز جنوب مشهد حفاظت کنیم، زیست پذیری شهر مشهد در گرو این موضوع است و الا برخی اتفاق نامبارک مثل تهران روبرو خواهیم شد.

کلائی در پایان خاطر نشان کرد: ۲۷ هزار میلیارد پروژه عمرانی در شهر مشهد در حال انجام است که در سال ۹۸، قول انجام ۷ هزار میلیارد تومان پروژه عمرانی را داده بودیم اما این عدد افزایش چند برابری داشت.

انتهای پیام/