علی محمدی، مدیر میراث فرهنگی تربت حیدریه در گفت و گو با خبرنگار صبح توس؛ اظهار کرد: امسال 40 هزار مسافر و گردشگر از جاذبه‌های تاریخی و گردشگری این شهرستان بازدید کردند که با کاهش 400 درصدی نسبت به دوران مشابه مواجه هستیم.

وی تصریح کرد: بیشترین میزان بازدید از روستاهای گردشگر پذیر و اقامت گردشگران نیز در اقامتگاه‌های بومگردی بود.

محمدی با بیان این‌که از آغاز طرح نظارت نوروزی در 29 اسفند تاکنون تعداد 80 بازدید از تاسیسات گردشگری به عمل آمد و چهار مورد نیز تذکر و اخطار صادر شد، گفت: اولویت برنامه‌های گردشگری امسال جذب و ماندگاری گردشگر با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و اقامت در اقامتگاه‌های دارای مجوز بود و لذا بازدیدها نیز، در این راستا انجام گرفت.

وی خاطر نشان کرد: مهمترین برنامه‌های فرهنگی ویژه عید نوروز امسال اجرای برنامه‌های نوروزگاه، برپایی نمایشگاه صنایع دستی و سوغات توسط شهرداری و ارگان‌های فرهنگی شهرستان در بوستان پیشکوه بود.

محمدی گفت: بیشترین میزان بازدید ب ترتیب به آبشار رودمعجن، رودخانه حصار ، منطقه گردشگری پیشکوه، روستای صنوبر، مجموعه تاریخی قطب‌الدین حیدر، روستای بسک، روستای بکاول و روستای کامه، مجموعه شیخ حیدرکدکنی و سد نسر بود.

وی افزود: بیشترین میزان اقامت نیز به ترتیب به اقامتگاه بومگردی تهمینه، خوش‌نشین‌های رودمعجن و روستاهای سرخ‌آباد، صنوبر و بکاول اختصاص داشت.

انتهای پیام/