محمدرضا اعتصامی راد، رئیس اداره پیشگیری و مبارزه با بیماری‌های معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه در گفت و گو با خبرنگار صبح توس؛ اظهار کرد: متأسفانه با وجود هشدارهای جدی توسط ستاد ملی مقابله با کرونا در کشور و عدم توجه لازم به رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی، اولین بیمار مبتلا به کرونای انگلیسی در تربت حیدریه شناسایی شد که این یک زنگ خطر جدی برای شهروندان است.

وی با اشاره به این‌که آمار مبتلایان به بیماری کرونا در روزهای گذشته به‌شدت در حال افزایش بوده است بیان‌داشت: در 48 ساعت گذشته نتیجه آزمایش نزدیک به 50 درصد از نمونه‌های سرپایی مثبت اعلام شده است و در صورت تداوم در روزهای آینده شاهد تغییر رنگ‌بندی تربت حیدریه به نارنجی و قرمز و بازگشت محدودیت‌ها خواهیم بود.

اعتصامی راد با بیان‌این‌که نباید در مورد این بیماری به عادی‌انگاری برسیم افزود: از مردم تقاضا می‌کنیم به شیوه‌نامه‌های بهداشتی توجه ویژه‌ای داشته و این شیوه‌نامه‌ها را به‌صورت تمام و کمال اجرا نمایند و در آستانۀ روز طبیعت از حضور در تجمعات پرهیز کنند تا شاهد افزایش بیشتر مبتلایان نباشیم.

دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه با تحت پوشش قرار دادن سه شهرستان تربت حیدریه، مه ولات و زاوه به بیش از ۳۶۸ هزار نفر در جتوب خراسان رضوی خدمات بهداشتی، درمانی و آموزشی ارایه می کند.

انتهای پیام/