به گزارش صبح توس؛ در ادامه خطبه‌های نماز جمعه شهرستان‌های خراسان رضوی را مشاهده می‌کنیم.

امام جمعه مشهد:

کانون خانواده جای « عشق سالاری» است

 آیت‌الله سید احمد علم‌الهدی، نماینده ولی‌فقیه در خراسان رضوی ظهر امروز در خطبه‌های این هفته نماز جمعه مشهد که مانند هفته‌های گذشته در حرم مطهر رضوی برگزار شد، با اشاره به نزدیک بودن سالروز میلاد حضرت مهدی(عج) اظهار کرد:  همه ساله در نیمه شعبان در مشهد مراسمی برپا بود که سال قبل به خاطر ویروس منحوس کرونا برگزار نشد امسال هم به آن کیفیت سالهای قبل برگزار نخواهد شد.

امام جمعه مشهد خاطرنشان کرد: هر سال در نیمه شعبان، اجتماع بزرگ منتظران در میدان شهدا تشکیل می‌شد و سرودخوانان به سمت حرم راهپیمایی می‌کردند؛ سال قبل این راهپیمایی انجام نشد و امسال هم با دستور مقامات وزارت بهداشت انجام نمی‌شود اما اجتماع ساعت ۹ و نیم روز  نیمه شعبان برگزار می‌شود و من از همه خواهران و برادران دعوت می‌کنم با حفظ پروتکل‌های بهداشتی در این مراسم شرکت کنند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به نامگذاری سال ۱۴۰۰ توسط مقام معظم رهبری اشاره و عنوان کرد: امسال رهبری شعار سال را «تولید، پیشتیباتی و مانع‌زدایی»  اعلام کردند؛ این شعارها هر ساله در تابلوها، سربرگ نامه‌ها تکرار می‌شود، اما امسال بیایید به جای تکرار شعار برای تحقق آن به مردم برنامه اعلام کنید.

آیت الله علم الهدی افزود: در فرمایشات رهبری در روز اول سال نکات برجسته‌ای از رهنمودها و راهبردها برای مسئولین و مردم در حرکت‌های انقلابی اعلام کردند اما در سخنان ایشان سه نکته بود که در واقع نشان از یک گلایه و شکایت از وضع امروز جامعه داشت.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی گفت: نکته اول سخنان رهبری این بود که به مسئولان حال و آینده فرمودند اقتصاد ایران را به تحریم گره نزنید، چراکه معطلی و سردرگمی ایجاد می‌کند؛ هر وقت دولت اعلام می‌کند می‌خواهیم تحریم‌ها را برداریم همه فعالیت‌هایی که مردم برای شرایط تحریم برنامه‌ریزی کرده بودند، متوقف می‌شود. آمریکا گفته تحریم‌ها را برنمی‌دارد؛  رهبری هم فرمودند دو راه وجود دارد، یا به سراغ دشمن برویم و بخواهیم که تحریم‌ها را بردارد که عین ذلت است، باید تسلیم شویم یا آنکه خودمان حرکت کنیم و اثر تحریم‌ها را خنثی کنیم، این درست است و باید دنبال این برویم.

وی با اشاره تلویحی به توییت وزیر امور خارجه، اظهار کرد: یکی از دولتمردان ما در پیامی که به رییس جمهور آمریکا زد نوشت که «تکرار سیاست نتیجه متفاوتی ندارد» حرف درستی هم بود خواست به رییس جمهور جدید آمریکا بگوید سیاست تحریم که ترامپ اجرا کرد و شکست خورد اگر شما هم ادامه دهید نتیجه متفاوتی نمی‌گیرید. حالا ما همین حرف را به خود دولت می‌گوییم؛ تکرار سیاست نتیجه متفاوتی ندارد شما چندین سال اقتصاد این کشور را به برجام و تحریم‌ها گره زدید و از خیلی فرصت‌های داخلی صرف‌نظر کردید نتیجه‌اش را هم در بدتر شدن وضع اقتصاد و معیشت مردم دیدید.

آیت الله علم الهدی تصریح کرد: درست است چرخ سانتریفیوژ می‌چرخد و چرخ زندگی مردم هم می‌چرخد اما واقعیت این است که متاسفانه چرخ زندگی مردم در صف مرغ و روغن می‌گردد! اگر مرغ و روغن نداشتیم قابل توجیه بود و صبر می‌کردیم اما هر شب تلویزیون تبلیغ انواع روغن‌ها را اعلام می‌کند، پس روغن هست اما مدیریت اجرایی مشکل دارد، بخاطر سوء مدیریت زندگی مردم در تنگنا نگه داشته شده است.

امام جمعه مشهد تحریم را ابزار جنگ دشمن با ملت ایران عنوان کرد و گفت: طبیعی است که وقتی دشمن ببیند این ابزار موثر واقع شده به تحریم ادامه می‌دهد؛ روزی که تحریم‌ها خنثی شود و زندگی مردم ما در توسعه معیشت بچرخد می‌بینید که دشمن به خاطر منافع خودش و استفاده از بازار ما، تحریم‌ها را برمی‎دارد.

وی با اشاره به دومین نکته بیانات مقام معظم رهبری گفت:  ایشان فرمودند که از فضای مجازی حداکثر استفاده برای دلسرد کردن مردم انجام می‌شود، فضای مجازی کشور مورد انتقاد رهبری قرار گرفت چرا که درست مدیریت نمی‌شود؛ رهبری فرمودند در سایر کشورها فضای مجازی مطابق مصالح سیاسی مدیریت می‌شود اما در کشور ما این فضا را آزاد گذاشته‌اند و مدیریتی بر آن انجام نمی‌شود.

آیت الله علم الهدی تصریح کرد: آزادی یک وقت برای مردم است که پذیرفته است، این اما این فضای مجازی برای دشمنان آزادی ایجاد کرده است؛ براندازان اولین گروهی هستند که  از این فضای مجازی در حال بهره‌گیری هستند؛ گروه دوم جریان استحاله‌طلب است که می‌خواهد انقلاب و نظام را در خط منافع خود درآورد و استفاده‌اش را بکند؛ گروه سوم جریان الحاد و لامذهبی است که با خدا دشمنی دارد و اصول دین و مقدسات مذهبی را انکار می‌کند و مورد هجمه قرار می‌دهد؛  گروه چهارم هم طنز و اهانت و ابتذال است که شخصیت‌های برجسته نظام را مورد اهانت قرار می‌دهد و جریان ابتذالی که می‌خواهد جوان ما را در آتش غرور جنسی بسوزاند از این فضای مجازی بهره می‌گیرد.

امام جمعه مشهد اظهار کرد: آیا مقصود کسانی که سینه‌شان را در برابر گلوله داغ رژیم ستمشاهی قرار دادند و شعار آزادی سردادند آزادی دشمنان و ملحدان و براندازان و اهانت‌گران و طنزپردازان و ابتذال‌گران بود؟ به گونه‌ای فضای مجازی مدیریت می‌شود که مقام معظم رهبری فرمودند این افتخار ندارد. 

وی خاطرنشان کرد: نکته دیگر در فرمایش مقام معظم رهبری تاکید بر اختیارات رئیس جمهور بود؛ برخی تبلیغ می‌کنند شرکت در انتخابات فایده‌ای ندارد زیرا رئیس جمهور قدرتی ندارد بنابراین انتخابات ریاست جمهوری در اداره کشور نقشی ندارد اما مقام معظم رهبری فرمودند عمده اختیارات در اختیار رئیس جمهور است و اختیارات قوه قضائیه و نهادهای نظامی در مقابل اختیارات رئیس جمهور بسیار ناچیز و صفر است زیرا مدیریت اجرایی کشور دست رئیس جمهور است.

آیت الله علم الهدی بیان کرد: مسئله دیگر اینکه در برابر ناکارآمدی مدیریت دولت افراد می‌گویند مثلاً قوه قضائیه اجازه نداد یا نهاد نظامی اجازه اجرای منویات نظامی را نداد. مقام معظم رهبری فرمودند اختیارات اینها در مقابل قدرت رئیس جمهور ناچیز است و کسی نمی‌تواند مزاحم مدیریت اجرایی کشور شود و لذا عذر نیاورند که دیگران اجازه ندادند کار کنیم و اگر مشکلی بوده در سوءمدیریت است.

در خانواده باید عشق سالاری باشد

آیت‌الله سید احمد علم‌الهدی در بخش دیگری از سخنان خود اظهارکرد: صحبت ما در خطبه اول درباره تقوای عملی در ارتباطات خانوادگی بود؛ یکی از برنامه‌های تقوای عملی در کانون خانواده عبارت از گذشت از یکدیگر است به طوری که عدم گذشت نقطه مقابل تقوای عملی عنوان شده است.

امام جمعه مشهد افزود: طبیعی است وقتی دو انسان(زن و شوهر) با دو اراده و فکر و رفتار کنار هم زندگی می‌کنند پیشامد خطا و لغزش در انجام وظایف یا ادای حقوق همسر به وجود بیاید، اما باید در نظر داشته باشید که هیچ‌وقت زن و شوهر دشمن هم نیستند و اگر مشکلی پیش می‌آید حتما خطا و لغزش و اشتباه است چون زن و شوهرها همدیگر را دوست دارند.

وی با بیان اینکه پختگی و تقوا اقتضا می‌کند زن و شوهردر برابر خطاها و لغزش‌ها از هم بگذرند، عنوان کرد: در زندگی چیزی که خانواده را آرام و کانون آرامش قرار می‌دهد پختگی زن و شوهر در برابر یکدیگر است، یعنی برخورد و درگیری نباشد و نسبت به هم گذشت داشته باشند این همان تقوای عملی است.

آیت الله علم الهدی خاطرنشان کرد: خداوند در آیه ۱۹ سوره نساء خطاب به مردان و شوهرها می‌گوید که با همسرتان به نیکی و معروف معاشرت کنید یعنی هم در انجام وظیفه و هم در گذشت از لغزش طرف مقابل تقوا داشته باشید.

امام جمعه مشهد تصریح کرد: بزرگترین لغت شیطانی مردسالاری و زن سالاری در زندگی مشترک است؛ هر دوی این لغات وسوسه است، در زندگی باید عشق سالاری باشد.

وی گفت: گاهی از اوقات در زندگی مسائلی رخ می‌دهد که انسان را ناراحت می‌کند و حاضر به اظهار محبت نیست و حتی کراهت دارد اما قرآن می‌فرماید شاید خداوند متعال در آنچه شما از آن کراهت دارید خوبی‌ها و خیر کثیری قرار داده باشد.

آیت الله علم‌الهدی با تاکید بر اینکه در زندگی زناشویی باید از خطا و لغزش همسر گذشت کرد؛ افزود: در زندگی زناشویی همواره باید عاقلانه برخورد کرد و به اصطلاح دخل و خرج کرد یعنی غصه و ناراحتی را با شادی در یک کفه قرار داد و هرچه می‌توان درد و رنج را در زندگی زناشویی کاهش داد و به همین دلیل است که قرآن دستور به زناشویی بر صراط معروف می‌دهد.

/انتهای پیام/

 

امام‌جمعه خلیل‌آباد: 

تمام آحاد جامعه و مسئولان در برطرف‌کردن موانع موجود جامعه نقش دارد

حجت‌الاسلام ناهیدی گفت: زدودن موانع و مشکلات پیش رو تنها برعهده مسئولان نیست و تمام آحاد مردم نیز در برطرف‌کردن این موانع نقش دارد.

حجت‌الاسلام علی ناهیدی، امام جمعه خلیل‌آباد ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این شهرستان با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در جهت مسائل مربوط به اقتصادی، اظهار داشت: سال ۹۸ سال رونق تولید، سال ۹۹ جهش تولید و سال ۱۴۰۰ تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی ها نام‌گذاری شده و این نشان از اهمیت مسائل اقتصادی به‌خصوص در زمینه تولید است.

وی با بیان اینکه کشور در بخش‌هایی با کمبودهایی مواجه است و اقداماتی که در راستای جهش تولید انجام شده خیلی تاثیرگذار در زندگی مردم نبوده و باید بیشتر در این زمینه کار شود، خاطرنشان کرد: زدودن موانع و مشکلات پیش رو تنها برعهده مسئولان نیست و تمام آحاد مردم نیز در برطرف‌کردن این موانع نقش دارد.

امام جمعه خلیل‌آباد با تأکید بر اینکه اهتمام رهبری در اصل مشارکت مردم در انتخابات بسیار حائز اهمیت است که باید به دور از شعارزدگی باشد، تصریح کرد: نقش مردم در انتخابات مختلف به‌خصوص ریاست‌جمهوری بسیار مهم است چون انتخابات ریاست‌جمهوری مختصات منحصر به فردی دارد که مهم آن اختیارات ریاست‌جمهوری است.

وی با اشاره به اینکه برخی می‌گویند رئیس‌جمهور از اختیارات لازم برخوردار نیست و این قابل‌قبول نیست، بیشترین اختیارات در قانون اساسی مربوط به ریاست‌جمهوری است، اذعان کرد: مسئولان و دست‌اندرکاران باید فرمایشات مقام معظم رهبری را پیگیری کنند تا سال ۱۴۰۰ توفیقات خوبی را به دست بیاوریم.

ناهیدی همچنین ضمن تبریک فرارسیدن نیمه شعبان و ولادت حضرت مهدی (عج)، عنوان کرد: امام زمان (عج) آخرین ذخیره الهی است که حق زیادی بر گردن انسان‌ها نظیر حق وجود و هستی، حق بقاء در دنیا دارد و بهترین امور در زمان غیبت امام زمان (عج)، انتظار و دعا برای فرج آن حضرت است.

وی همچنین تشریح کرد: شیعیان وظایف فراوانی در زمان غیبت دارند که بخشی از آن در بحث نمازهای مختلف در زمان‌های متفاوت، دعاهای هر ماه و... است.
انتهای پیام/

 

 

امام‌جمعه کوهسرخ:

۷۶ درصد معادن ترشیز در کوهسرخ است / باید از خام فروشی محصولات معادن کوهسرخ پرهیز کرد

کوهسرخ- حجت الاسلام رضایی تولایی درصد معادن کوهسرخ در ترشیز است، عنوان کرد: از این ۲۶ معدن تنها ۴ معدن آن فعال است و آنها هم به صورت خام فروشی کار می کنند و هیچ فرآوری در این معادن صورت نمی گیرد، چرا نباید تولیدی های کوچک و صنایع خرد در این شهرستان شکل بگیرد؟

حجت الاسلام رضایی تولایی، امام جمعه کوهسرخ ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه شهرستان اظهار داشت: انتخابات پیش رو یک انتخابات بسیار مهمی است و این انتهای در ابتدای قرن، ویژه است.

وی با بیان اینکه در ابتدای قرن گذشته انتخاباتی در رژیم پهلوی نبود، خاطرنشان کرد: انتخابات باید با مشارکت حداکثری در پای صندوق های رای همراه باشد.

امام جمعه کوهسرخ با تاکید بر اینکه امروزه پروژه نفوذ و نا امید کردن مردم وجود دارد، تصریح کرد: انتخابات چه در بحث ریاست جمهوری و چه در بحث شوراهای اسلامی می تواند مدیران خوبی را وارد عرضه کارگزار کند و توطئه های دشمنان را خنثی کند.

وی با بیان اینکه نظارت بر بازار امروزه بخصوص در تعطیلات و ابتدای سال بسیار حائز اهمیت است، اذعان کرد: اگر مرغ قرار است با قیمت مصوب توزیع شود نباید گزارش برسد که در مغازه ای با دو هزار تومان گران تر به فروش می رسد.

رضایی تولایی با اشاره به اینکه ۷۶ درصد معادن کوهسرخ در ترشیز است، عنوان کرد: از این ۲۶ معدن تنها ۴ معدن آن فعال است و آنها هم به صورت خام فروشی کار می کنند و هیچ فرآوری در این معادن صورت نمی گیرد، چرا نباید تولیدی های کوچک و صنایع خرد در این شهرستان شکل بگیرد؟

وی همچنین در ادامه تشریح کرد: وزارت صنعت و معدن باید در این عرصه ورود کند و با راه اندازی صنایع فرآوری کوچک و بزرگ در کوهسرخ برای جوانان این شهرستان اشتغال بیشتری ایجاد کند.

وی با اشاره به فرارسیدن نیمه شعبان و ولادت حضرت مهدی (عج)، بیان کرد: باید سلوک خود را شبیه اهل بیت کنیم و این نشانه ای از محبت نسبت به اهل بیت است و جشن نیمه شعبان را باید حتما با رعایت پروتکل های بهداشتی برگزار کنیم.

انتهای پیام/

 

امام‌جمعه سرخس:

شعار امسال راهبرد عملیاتی دارد/ انتخاب و حضور مردم در انتخابات باید امام زمانی باشد

سرخس- حجت‌الاسلام بختیاری با تاکید بر اینکه «تولید» برای حیات اقتصادی کشور ما مهم است، گفت: در سال «تولید، پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها» راهبرد کاملا عملیاتی است.

حجت‌الاسلام محمد بختیاری در خطبه‌های این هفته نماز جمعه سرخس با اشاره به اینکه امسال را مقام معظم رهبری به نام سال «تولید، پشتیبانی‌ها و مانع‌زدایی‌ها» نام‌گذاری کردند، اظهار کرد: ۱۰ سال است که رهبر معظم انقلاب شعار اقتصادی برای سال‌ها می‌گذارند و سه سال است که مستقیما به مسئله تولید اشاره می‌کنند.

امام جمعه سرخس افزود: تولید برای حیات اقتصادی کشور ما مهم است؛ اگر معیشت ما دچار مشکل شده چون به شعار سال بی‌توجهی می‌شود.

وی بیان کرد: اگر ۱۰۰ درصد به شعار سال توجه شود، مشکلات کمرشکن معیشتی و اقتصادی مردم را گرفتار نمی‌کند.

حجت‌‌الاسلام بختیاری با تاکید بر اینکه با شعار امسال، راهبرد عملیاتی شده است، عنوان کرد: در سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع‌زدایی‌ها راهبرد کاملا عملیاتی است و این راهبرد باید از از سوی مساجد ما پیگیری شود و مردم و مسئولان پای‌کار بیایند.

خطیب نماز جمعه سرخس تصریح کرد: در سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع‌زدایی‌ها سرمایه‌های خرد نباید راهی بانک‌ها شود و این سرمایه‌ها باید به سمت پشتیبانی‌ها و مانع‌زدایی‌ها از تولید سوق داده شود.

امام جمعه سرخس بیان کرد: هر مانعی از جمله رانت‌خواری و فساد اقتصادی باید از سر راه تولید امسال برداشته شود.

وی در ادامه به مسئله انتخابات اشاره و تصریح کرد: راهبرد دشمن در انتخابات این است که اولا انتخابات را تحریم کند و دوما اگر برگزار شد، مردم حضور کم‌رنگی داشته باشند.

حجت‌الاسلام بختیاری خاطرنشان کرد: در گام دوم انقلاب، برای تثبیت نظام اسلامی شرکت گسترده و انتخاب درست ملت ایران در انتخابات مهم است.

خطیب نماز جمعه سرخس عنوان کرد: به امید خدا و به مدد امام زمان (عج) مردم در انتخابات امام زمانی شرکت می‌کنند و انتخابشان هم امام زمانی خواهد بود.

امام جمعه سرخس بیان کرد: دولت جوان حزب اللهی می‌تواند مشکلات اقتصادی ما را حل کند، همان طور که در عرصه‌های دفاعی و نظامی با دست خالی به همت جوانان انقلابی به خودکفایی رسیدیم و امروز دشمن جرات تجاوز به ایران اسلامی را ندارد.

وی در پایان گفت: دولت، مجلس و قوه قضاییه انقلابی می‌تواند کمر دشمن را در تمامی عرصه‌ها بشکند و نقشه‌های دشمن را نقش بر آب کند.
انتهای پیام/

امام جمعه موقت درگز؛

انتخاب فرد اصلح در انتخابات، نقشه های دشمن را نقش بر آب می کند

درگز- حجت الاسلام عیدی گفت: همه باید تلاش کنیم تا با انتخاب فرد اصلح در انتخابات، هم به بهبود وضعیت آینده کشور کمک کرده و هم نقشه های دشمنان را نقش بر آب کنیم.

حجت الاسلام حسین عیدی امام جمعه موقت درگز در خطبه های نمازجمعه 6 فروردین، ضمن توصیه مردم به رعایت تقوای الهی اظهار کرد: هیچ کس نمی میرد مگر اینکه رزق او به طور کامل داده شده، پس تقوای الهی پیشه کنید و در روزی خود زیاده طلبی نکنید.

وی با تبریک پیشاپیش ولادت امام زمان (عج) عنوان کرد: ائمه معصومین علی الخصوص امام زمان (عج) ارکان زمین بوده و باعث هدایت انسانها هستند. به برکت اهل بیت (ع) درختان ثمر داده و رودها جاری می شوند، لذا شیعیان وظیفه دارند در دوران غیبت نسبت به اهداف امام زمان (عج) علم پیدا کنند تا گرفتار فتنه های آخرالزمان نشوند.

امام جمعه موقت درگز با اشاره به پیام نوروزی مقام معظم رهبری، تبیین کرد: انتخابات 1400 مقوله بسیار مهمی است که در وضعیت حال و آینده کشور تاثیر بسزایی دارد. استکبار جهانی تلاش دارد با استفاده از حربه های متهم کردن شورای نگهبان و برگزار کنندگان انتخابات و القای از پیش تعیین شده بودن رییس جمهور آینده، رای مردم را بی اثر دانسته و انتخابات که مظهر اقتدار ملی است را مورد تخریب قرار دهد.

حجت الاسلام عیدی تاکید کرد: اگر در کشور این مطالبه عمومی ایجاد شود که افرادی پای کار بیایند که در طراز کاندیدای انقلابی باشند. آنوقت دیگر تن مردم برای انتخاب و عواقب بعد از آن به لرزه نخواهد افتاد و چیزی که مردم انتظار دارند محقق می شود.

وی در پایان خاطرنشان کرد: البته انتخابات در بعد داخلی باعث نوسازی مدیریتی در کشور شده و از بعد خارجی باعث عزت و افتخار و اقتدار نظام است، لذا همه باید تلاش کنیم تا با انتخاب فرد اصلح در انتخابات، هم به بهبود وضعیت آینده کشور کمک کرده و هم نقشه های دشمنان را نقش بر آب کنیم.

انتهای پیام/

امام جمعه تربت حیدریه:

کارآفرینان و سرمایه گذاران فرماندهان و مجاهدان جنگ اقتصادی هستند

تربت حیدریه_حجت الاسلام عصمتی گفت: سرمایه دارانی که برای تولید و کارآفرینی و خدمت به جامعه سرمایه گذاری می کنند مجاهدان و فرماندهان جبهه جنگ اقتصادی هستند و باید آنان را تشویق و ترعیب کرد.

 

حجت الاسلام محمدرضا عصمتی امام جمعه تربت حیدریه در آئین خطبه های این هفته نماز اظهار کرد: توحید جلوه ها و مظاهر مختلفی دارد و یکی از مظاهر ویژه آن، توحید در اطاعت و حاکمیت است و اگر به قرآن بنگریم این مطلب آشکار می شود که توحید در حاکمیت مسئله مهمی است که اسلام به آن توجه خاص دارد.

وی تصریح کرد: یکی از جلوه های توحید در جامعه اسلامی نه گفتن به حاکمیت طاغوت و اری گفتن به اسلام و ارزشهای انسانی و اسلامی است و مردم ایران در سال ۵۷ طاغوت را از جامعه خود بیرون کردند و در ۱۲ فروردین ۵۸ آن را در یک انتخابات با رای به نظام حمهوری اسلامی به حاکمیت اسلام رای ۹۸ درصدی دادند‌.

عصمتی بیان کرد: نظام اسلامی با مردم سالاری دینی انتخابات متعددی را پشت سر گذاشت و موفقیت مهمی را بدست اورده، هر چند تا رسیدن به قله سعادت هنوز فاصله داریم اما با توکل به خدا و ائمه اطهار علیه السلام این راه پر افتخار با حاکمیت اسلام را ادامه خواهیم داد.

مدیر حوزه علمیه مرحوم هراتی خاطر نشان کرد: مقام معظم رهبری چندین سال است در شعار سال مباحث اقتصادی را مطرح می کنند و این نشان از ان دارد که جهاد امروز در عرصه اقتصادی است و باید همه مردم در این عرصه مقابله با دشمن حضور پیدا کنند تا امت اسلامی همچنان پیروز و موفق باشد.

وی افزود: بی شک برخی از پشتیبانی ها در زمینه تولید باید توسط مسوولان انجام شود تا مانع ها برطرف شود اما همه پشتیبانی ها به مسوولان مرتبط نمی شود بلکه همه مردم اعم از کسانی که در عرصه های مختلف کار فرهنگی می کند را شامل می شود و باید در این عرصه پشتیبانی و مانع زدایی حضور پیدا کنند.

خطیب جمعه تربت حیدریه اظهار کرد: باید برای مردم فرهنگ سازی شود که افتصاد مفاومتی و سبک زندگی اسلامی و تولید چگونه است تا همه در این عرصه حصور پیدا کنند، لذا سرمایه دارانی که برای تولید و کارآفرینی و خدمت به جامعه سرمایه گذاری می کنند مجاهدان و فرماندهان جبهه جنگ اقتصادی هستند و باید آنان را تشویق و ترعیب کرد.

انتهای پیام/