سید سعید عبدالله زاده، مدیر کمیته امداد امام خمینی(ره) تربت حیدریه در گفت و گو با خبرنگار صبح توس؛ اظهار داشت: کمیته امداد در نظر دارد تا با تاسیس مراکز نیکوکاری در شهرها و روستاها از ظرفیت مردم بیشتر استفاده کند.

وی تصریح کرد: این مراکز نیکوکاری و کار افرینی با تلاش اهالی، اعضای شورا و دهیاری روستا و همکاری کمیته امداد امام رباط سنگ و با هدف کمک به نیازمندان به بهره برداری رسید که به عنوان یک امر خداپسندانه به حساب می آید.

عبدالله زاده خاطر نشان کرد: راه اندازی این گونه مراکز نیکوکاری، یک واحد مردمی تحت پوشش کمیته امداد امام است که در سطح محلات و یا روستاها تشکیل و در راستای توسعه مشارکت‌ های مردمی و ارائه خدمات به محرومین تحت نظارت این نهاد فعالیت می‌ کند.

وی افزود: این مراکز با هدف شناسایی معتمدین و به منظور حمایت از محرومین با کمک‌های نقدی و غیر‌نقدی با هدف محرومیت‌‌زدایی راه اندازی می شود.

وی اظهار کرد: شناسایی، ارتباط و تعامل موثر با اشخاص حقیقی و حقوقی تاثیرگذار از جمله خیرین به منظور استفاده بهینه از ظرفیت آنان در راستای رفع مشکلات محرومین، طراحی و استقرار مدیریت شبکه‌های نیکوکاری با تمرکز بر محله و منطقه، برون سپاری و توسعه خدمت‌ رسانی به محرومین، ایجاد همبستگی، توازن اجتماعی در جامعه و ارتقای فرهنگ انفاق و نیکوکاری از جمله اهدافی است که این مرکز دنبال خواهد کرد.

رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) تربت حیدریه با بیان اینکه وظایف و اختیارات این مرکز به دو بخش امور مشارکتی و امور حمایتی تقسیم می‌شود، تصریح کرد: شناسایی نیازمندان واقعی و ثبت اطلاعات آنها، شناسایی، دسته بندی و اولویت‌ بندی نیازهای محرومین، معرفی و ارجاع افراد نیازمند به اداره امداد به منظور بهره‌مندی از خدمات مددکاری تخصصی از جمله فعالیت‌ های امور حمایتی مرکز نیکوکاری است.

غلامرضا نیری مسئول کمیته امداد رباط سنگ در این خصوص گفت: درحال حاضر با راه اندازی این مراکز در دو بخش رخ و کدکن در مجموع ۱۱ مرکز نیکو کاری روستایی با هم افزایی کمیته امداد و مشارکت خیرین در جهت رفع مشکلات نیازمندان بخش های رخ و کدکن فعال هستند.

وی اضافه کرد:  ۲۸۰۰خانوار با جمعیتی بالغ بر۴۳۰۰ نفر در ۷۱ روستای بخش های رخ و کدکن ازخدمات کمیته امداد استفاده می کنند.

انتهای پیام/