به گزارش صبح توس؛ سردار یعقوبعلی نظری، فرمانده سپاه امام رضا (ع) صبح امروز همزمان با سالروز بزرگداشت شهدا در مراسم یادواره شهدای عملیات بدر و خیبر ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدا اظهار کرد: انشالله این نشست های ما با توسل و تاسی به شهدای گرانقدر منشا خیرات و برکات باشد.

وی در ادامه با ابراز خشنودی از حضور دکتر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی در این مراسم یادواره، عنوان کرد: خوشبختانه امروز مسئولیت ریاست قوه مقننه به دست کسی سپرده شده که از رزمندگان دفاع مقدس بوده و منتسب به ایثارگران هستند و اکنون هم در جبهه دیگری انجام وظیفه می کنند.

 فرمانده سپاه امام رضا(ع) تشریح کرد: ما معتقدیم اگر همه امور در همه عرصه ها به مردم سپرده شود خیر و برکت آن بیشتر خواهد بود. از جمله این امور می توان به موضوعات مربوط به تکریم شهدا و تمام برنامه هایی که در ارتباط با شهدا وجود دارد اشاره کرد.

سردار نظری تاکید کرد: اصرار ما در استان بر این است کسانی که شهدا را در میدان های سخت دفاع مقدس درک کرده اند، سنگ بنا را گذاشته و تشکل های مختلف دفاع مقدسی در بخش های مختلف تخصصی اعم از تخریب، اطلاعات، آموزش، توپخانه، ادوات و ... را با نگاهی که خود شهدای عزیز ما داشتند راه اندازی کنند.

وی تصریح کرد: ما قبول داریم عقب ماندگی های جدی در حوزه مربوط به دفاع مقدس و شهدا وجود داشته و نتوانسته ایم آثاری که شهدا و رزمندگان ما در دوران دفاع مقدس رقم زدند را تبیین و تشریح کنیم. اما تلاش می کنیم با فراهم کردن زمینه و همت عزیزان به یادگار مانده از دفاع مقدس، ریل گذاری دفاع مقدس را به مسیر اصلی خود هدایت کرده و تا جایی که امکان دارد جبران مافات کنیم.

فرمانده سپاه امام رضا (ع)، کنگره شهدای سال 1401 را یک مقطع زمانی برای بروز و ظهور زحمات تلاشگران در حوزه مربوط به شهدا دانست و گفت: در حال تلاش هستیم تا تولیدات و ثمرات خوبی را که درخور شان و شایسته شهداست ارائه کنیم. در این راه به کمک و همت سرمایه بسیار خوب خانواده محترم شهدا و یادگاران دفاع مقدس نیاز داریم. انشالله با نیت خیر خانواده شهدا قدری از این عقب ماندگی جبران شود.

سردار نظری در پایان خاطرنشان کرد: از رئیس محترم مجلس شورای اسلامی تقاضا داریم هدف گیری خوبی در راستای برگزاری کنگره شهدا داشته باشند تا بتوانیم ارائه خوبی از موزه دفاع مقدس، موزه شهدا و کتاب ها و آثار هنری که تولید خواهد شد داشته باشیم.

انتهای پیام/