به گزارش صبح توس؛ بیژن بابایی، مدیر دانشگاه فرهنگیان تربت حیدریه اظهار داشت: از آنجا که سیاست دولت اتمام پروژه‌های ناتمام و از سوی دیگر بودجه دانشگاه‌های فرهنگیان در سراسر کشور تنها برای تجهیز و نه برای ساخت و ساز است، لذا از نماینده مردم این شهر در مجلس شورای اسلامی انتظار داریم، اسناد و دلایل قانونی برای تصویب و قراردادن بودجه ملی برای ساخت این زمین را با مسوولان به رایزنی بگذارد.

وی ادامه داد: دانشگاه فرهنگیان این شهرستان یکی از ۳۲ واحد شهرستانی در کشور و همچون نیشابور و سبزوار واحد تابعه پردیس شهید بهشتی مشهد است.

رییس دانشگاه فرهنگیان تربت‌حیدریه به تحصیل هزار و ۳۷ دانشجو در این دانشگاه اشاره کرد و گفت: این دانشگاه ۵۱۷ دانشجوی پسر در مقطع کارشناسی رشته آموزش ابتدایی دارد و ۱۷۰ دانشجوی دختر نیز در ساختمان جداگانه در شهرک ولی‌ عصر(عج) این شهر در رشته آموزش ابتدایی مشغول تحصیل هستند که دانشجوی مهمان از پردیس شهید هاشمی‌نژاد مشهد می‌باشند.

وی افزود: علاوه بر آن ۳۵۰ دانشجوی مهارت‌آموز نیز در این دانشگاه هستند که یا از طریق آزمون استخدامی یا از طریق قانون تعیین تکلیف حق‌التدریسان آموزش و پرورش جذب شده‌اند و دارای مدرک کارشناسی و بالاتر در رشته آموزش ابتدایی هستند و طبق قانون باید یک سال دوره مهارت‌آموزی و آزمون جامع را در این دانشگاه بگذرانند.

بابایی ادامه داد: قرار است از اردیبهشت سال آینده نیز ۵۰۰ تا ۷۰۰ نفر مهارت آموز جدید به این تعداد افزوده شوند.

وی گفت: تامین نیاز آموزش و پرورش سه قطب شهید دهقان، شهید برونسی و مدرس یعنی حوزه‌های آموزشی شهرستان‌های کاشمر، گناباد، خواف، زاوه، رخ، کدکن که به تازگی تربت‌جام، فریمان و تایباد هم به این تعداد افزوده شده‌اند، همه به سوی این واحد دانشگاهی متمرکز شده است.

رییس دانشگاه فرهنگیان تربت‌حیدریه افزود: به دلیل در دسترس بودن و وجود سایر امکانات، بیشتر دانشجویان و دانش‌آموختگان این منطقه تمایل دارند دوره‌های تکمیلی خود را در این واحد دانشگاهی بگذرانند.

وی ادامه داد: اکنون دارای سه ساختمان برای آموزش هستیم و ظرفیت فضای خوابگاهی نیز بسیار اندک است.

بابایی گفت: این دانشگاه امسال در سه بخش فرهنگی، دانشجویی، پژوهشی در بخش جشنواره ملی، همایش، چاپ مقاله، ارتباط با جامعه، رویش انجمن‌های دانشجویی و برگزاری وبینارهای پژوهشی با عنوان پژآهنگ دانشگاه استان، رتبه ممتاز و نخست را کسب کرد.

انتهای پیام/