به گزارش صبح توس؛ مسیر فرعی 30 کیلومتری شهر رباط سنگ تا شهر کدکن در شهرستان تربت حیدریه راه ارتباطی بخش کدکن به مرکز شهرستان می باشد و از طرفی مسیر 70 کیلومتری شهر کدکن به شهر نیشابور مسیر ارتباطی دو شهرستان تلقی می شود.

کوتاه کردن مسیر ارتباطی دو شهرستان از مزیت های این محور به شمار می رود و بی شک توسعه و ارتقاء این مسیر باعث رونق اقتصادی به صورت منطقه ای خواهد شد.

پس از گذشت چند سال از آغاز پروژه آسفالت محور کدکن به رباط سنگ، محمدی بخشدار کدکن از آغاز اجرای ادامه این عملیات خبر می دهد و می گوید؛ پروژه آسفالت جاده کدکن به رباط سنگ حدفاصل روستای رقیچه که آسفالت آن انجام نپذیرفته بود، قبل از پایان سال جاری به بهره برداری خواهد رسید.

علی محمدی ادامه می دهد: این پروژه با اعتباری بالغ بر ۴ میلیارد تومان در دست اقدام است که شامل آسفالت یک کیلومتر محدوده کال نوبهار، جاده دسترسی روستاهای رقیچه، عبداباد، حاج بیگی و علائم جاده می باشد.

وی اضافه می کند: جاده دسترسی فعلی روستای دهمنار نیز به دلیل واقع شدن در پیچ خطرناک بوده و به همین دلیل مسیر جاده به طول ۳۰۰ متر تغییر کرده که در صورت توافق با مالکین انجام خواهد شد.

محمدی تصریح می کند:  آسفالت محدوده کال نوبهار مشکلات پایین دست جاده به ویژه مسدودی جاده ارتباطی روستای پنگی در سه راهی نصرت آباد را در فصل بارندگی نیز حل خواهد کرد و همچنین کاهش تصادفات در آن محدوده را به دنبال خواهد داشت.

بخشدار کدکن همچنین در پاسخ به پیگیری خبرنگار ما در خصوص ۳ کیلومتر باقی مانده آسفالت جاده روستای ترقی بخش کدکن بیان می کند: اعتبار لازم براي اجراي آن جذب شده که با همراهی مالکین حریم جاده قرارداد واگذاری به پیمانکار توسط مسئولین اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای در دست اقدام و پیگیری های لازم جهت تسريع امر صورت گرفته است.

آسفالت محور کدکن به نیشابور، وعده ای که هنوز محقق نشده است

در تازه ترین خبر از وضعیت عملیات آسفالت جاده کدکن به نیشابور، فضائلی فر، رئیس شورای اسلامی شهر کدکن در گفتگو با خبرنگار ما عنوان می کند: در خصوص وضعیت محور ارتباطی کدکن به نیشابور حدفاصل روستای تلخ بخش بودجه مورد نیاز تامین اعتبار شده اما به دلیل بدهی دولت به پیمانکار، اجرای پروژه متوقف شده که با هماهنگی های صورت گرفته در صدد تشکیل جلسه با پیمانکار هستیم.

وی همچنین درباره وضعیت ورودی شهر کدکن تصریح می کند: با پیگیری های انجام شده مبلغ 800 میلیون تومان بابت خرید باکس های پل ورودی شهر کدکن تامین اعتبار شده که امیدواریم به زودی شاهد آغاز روند این پروژه باشیم.

حجت الاسلام بوژمهرانی امام جمعه سابق بخش کدکن نیز در خطبه های نمازجمعه اخیر خود درباره راههای ارتباطی بخش کدکن، تصریح کرد: مشکلات جاده های بخش کدکن بر کسی پوشیده نیست، در مسیر جاده کدکن به رباط سنگ بعد از پل نوبهار و قبل از روستای رقیچه حدود 800 متر باقی مانده که بسیار خطرناک است.

امام جمعه سابق کدکن در ادامه اضافه می کند: زمانی که یک برف سنگین در منطقه بنشیند اداره راهداری اولویت اول را بازگشایی جاده تربت حیدریه به مشهد قرار می دهد گاهی اوقات یک تا دو روز طول می کشد تا جاده های سطح بخش، بازگشایی شود آیا نمی شود حداقل با تامین یک دستگاه گریدر این مشکل را حل کرد.

شهر كدكن داراي 17 روستا، جمعيتي حدود 14 هزار نفر و وسعت تقريبي 800 كيلومتر مربع در 65 كيلومتري شمال غربي مركز شهرستان تربت حيدريه واقع است

انتهای پیام/