به گزارش صبح توس؛ محمدرضا حیدری در صدوبیست‌ودومین جلسه علنی شورای اسلامی شهر مشهد امروز ۴ اسفندماه، با اشاره به مناسبت‌های پیش رو گفت: امروز توفیق حضور اعضای هیئت مدیره کانون وکلا در شورای اسلامی شهر مشهد را داریم و روز وکیل را گرامی می‌داریم.

حیدری افزود: ولادت حضرت جواد(ع) را تبریک می‌گوییم، همچنین روز بزرگداشت خواجه نصیر توسی و مهندس، روز پدر و ولادت حضرت علی(ع) را نیز گرامی می‌داریم و تبریک می‌گوییم.

به گفته وی، به‌نظر می‌رسد آشنایی با سیره حضرت برای جامعه ضروری است و صفات این امام بزرگوار باید در عمل ما جاری باشد. توجه به ویژگی‌هایی همچون نوع برخورد با مخالفان، اجرای عدالت و پرهیز از رفتار‌های دوگانه ضروری است، زیرا تبعیض آثار زیان‌باری در کارآمدی دارد و ما از خیلی از تبعیض‌ها گله‌مندیم. بنابراین برخورد‌ها باید عادلانه باشد که غیر از این رفتاری اگر باشد، با سیره علوی هم‌خوانی ندارد.

تکلیف توس هرچه سریع‌تر باید مشخص شود

در ادامه جلسه امروز، رئیس کمیسیون عمران شورای اسلامی شهر مشهد در نطق پیش از دستور گفت: روز مهندس را گرامی می‌دارم و جالب است که این واژه در زبان فارسی قدمت زیادی دارد.

مسعود ریاضی با اشاره به ریشه مهندسی افزود: مهندسی در کشور‌های مختلف جایگاه والایی دارد و در بیشتر کشور‌ها روزی بنام است و حتی در برخی کشور‌ها هفته و ماه مهندس داریم و مهندسی رشته‌ای محترم شناخته می‌شود.

وی افزود: مهندسان ما در دانشگاه‌ها خیلی خوب آموزش می‌بینند. بزرگ‌ترین نقص ما در فناوری است، چنان‌که در دانش غنی هستیم. تعریف مهندس از نظر من کسی است که مسائل پیچیده را به ساده‌ترین شکل حل و راهکار ارائه می‌کند.
وی ادامه داد: درباره توس، موطن خواجه نصیر، نیز باید بگویم که از سال ۷۵ قرار بر این شد باتوجه‌به فرمان رهبری به توس توجه شود، اما بعد از ۲۴ سال هنوز کاری انجام نشده است و می‌گویند محدوده را قبول نداریم. ما با این سیاست مشکل داریم و تکلیف توس هرچه سریع‌تر باید مشخص شود.

درخواست نام‌گذاری معبری به‌نام وکیل

در ادامه رئیس کانون وکلای استان به بیان نکاتی درباره ضرورت کسب وکیل در پرونده‌های حقوقی و جایگاه و وظایف آن‌ها پرداخت و سپس از اعضای هیئت مدیره این کانون در شورای اسلامی شهر مشهد تقدیر شد.

گفتنی است کانون وکلای خراسان رضوی از قدیمی‌ترین نهاد‌های مدنی و غیردولتی است که اکنون حدود ۳۰۰۰ عضو دارد و از درخواست‌های این کانون نام‌گذاری خیابان یا معبری به‌نام وکیل است.

مصوبات صدوبیست‌ودومین صحن علنی امروز شورای شهر مشهد

پس از این تقدیر، صدوبیست‌ودومین جلسه شورای اسلامی شهر مشهد وارد دستور شد که مصوبات امروز به شرح زیر است:

-تصویب دوفوریت مصوبه اجرا و تکمیل پروژه بوم‌پارک کشف‌رود؛

-تصویب‌نشدن طرح تغییر نام خیابان پیام در بولوار ارشاد به‌نام مهندس (این موضوع برای بررسی بیشتر و انتخاب خیابانی دیگر به کمیسیون ارجاع داده شد)؛

-تصویب‌نشدن دوفوریت طرح ارائه خدمات شهرداری مشهد در ناحیه منفصل توس (یک فوریت این طرح تصویب شد)؛

-تصویب لایحه ارائه تسهیلات ویژه برای کارکنان شهرداری مشهد و سازمان‌های وابسته در ۲ بند ازدواج و فرزندآوری (مقادیر این تسهیلات در بودجه ۱۴۰۰ دیده خواهد شد)؛

-تصویب طرح تخفیف ۵۰ درصدی در صدور و تمدید پروانه فعالیت حمل بار درون‌شهری که شامل خانواده شهدا، افراد زیر پوشش بهزیستی و کمیته امداد امام خمینی(ره) است؛

-تصویب طرح رسیدگی به تخلفات حمل‌ونقل مسافر در پایانه‌های برون‌شهری.

نرخ کرایه انواع تاکسی‌های درون شهری در سال ۱۴۰۰، به میزان ۳۵.۲ درصد افزایش می‌یابد.

انتهای \یام/