محمدرضا قرائی‌تربتی‌، مدیر آموزش و پرورش تربت حیدریه در گفت و گو با خبرنگار صبح توس؛ اظهار کرد: حدود سه هزار نفر از جمعیت ۴۰ هزار نفری دانش‌آموزان این خطه به برنامه شاد دسترسی ندارند که با مشارکت کمیته امداد تاکنون ۲۰۰ تبلت برای دانش آموزان نیازمند تهیه و توزیع شده است.

وی تصریح کرد: ارزش ریالی تبلت‌ ها بالغ بر ۶ میلیارد ریال و به دانش‌آموزانی اهدا می‌شود که با بررسی‌های مدیران مدارس معلوم شده به برنامه کاربردی شاد دسترسی ندارند.

قرایی بیان کرد: با مشارکت کمیته امداد، راه اندازی پویش‌های مردمی و اعلام آمادگی خیران گرامی‌ انتظار می‌رود در آینده تبلت های بیشتری خریداری و تحویل دانش‌آموزان نیازمند شود.

وی در بخش دیگری اظهار کرد: بتازگی توسط هنرجویان هنرستان دکتر حسابی تربت‌ حیدریه و با صرف پنج میلیون ریال دستگاه ضدعفونی کننده هوشمند ساخته شده‌ است.

مدیر آموزش و پرورش تربت حیدریه با بیان اینکه دستگاه با استفاده از توانایی و ظرفیت‌های هنرجویان و مدیریت خوب دبیران مربوطه ساخته شده، افزود: برای استفاده از دستگاه نیاز به فشار دادن دکمه دستگاه نیست و با نزدیک کردن دستان به دستگاه کار ضدعفونی انجام می‌گیرد.

وی گفت: ضرورت دارد مسوولان به منظور تشویق این هنرجویان، از این عزیزان حمایت کنند و مدیران دستگاه‌های اجرایی نیز در صورت نیاز سفارش خرید خود را به این اداره اعلام کنند.

انتهای پیام/