به گزارش صبح توس؛ سردار یعقوبعلی نظری، فرمانده سپاه امام رضا(غ) امشب در نشست بصیرتی و توزیع کمک های مومنانه در مسجد حضرت ولیعصر(عج) اظهار کرد: نکته قابل توجه این است که اگر بخواهیم هر پدیده ای را ارزشگذاری کنیم و عظمت آن را درک کنیم باید بر اثر و پیامدهای ان توجه کنیم لذا نهم دیماه نیز در ظاهر پیچیده نبود اما این تجمع خودجوش و مردمی فتنه را تمام کرد.

وی با تأکید بر اهمیت بررسی گستردگی و عمق فتنه افزود: پس از سال 78 همه تمرکز دشمنان اعم از منافقان و سایر موارد بر فتنه 88 بود و انها شبکه های اجتماعی و رسانه ای خودشان را از نظر میدانی و سیاسی در کشور به هم پیوسته و آماده کرده بودند و تا نهم دی ماه نیز به طول انحامید ولی به دست خودشان رسوا شدند.

فرمانده سپاه امام رضا(ع) ضمن اشاره به اثرات کلان نهم دی ماه گفت: مردم با بصیرت خودشان اعلام انزجار از دشمن داشتند و همه افرادی که دچار شبهاتی شده بودند در صحنه نهم دی ماه حضور یافتند.

وی افزود: از ابتدای نهضت امام(ره) عرصه های مختلفی تا پیروزی انقلاب رخ داده  و همه این عرصه ها انسان ساز بوده است و جهش پیدا کرده اند و این از خصلت های مکتب انقلاب اسلامی است.

سردار نظری ادامه داد: شهید سلیمانی مکتبی خاص ایجاد کرد و از همه این اقیانوس باید به توان انسان سازی نظام اسلامی مبتنی بر تفکر انقلاب اسلامی توجه داشت و گستره فعالیت شهید سلیمانی در ورای مرزها و جبهه مقاومت بود و شخصیتی استثنایی در کشور محسوب می شد.

وی افزود: شخصیت شهید سلیمانی در دفاع مقدس ساخته شد و در آنجا آفرینش هایی داشت و پس از ان نیز به مأموریت های بعدی در جبهه مقاومت متصل شد.

فرمانده سپاه امام رضا(ع) با بیان اینکه شهید خرازی، کاظمی و سلیمانی روابط خاصی در دفاع مقدس داشتند تصریح کرد:  شهید سلیمانی از نظر فکری و عملیاتی نقش ویژه ای داشتند و به درجات ارزشمندی دست پیدا کرد.

وی با اشاره به اینکه در دامان نظام اسلامی شخصیت هایی همچون حاج قاسم پرورش داده شد و این به جامعه نمونه اسلامی تبدیل خواهد شد افزود: نباید موضوعات را از نگاه فیزیکی صرفا مشاهده کنیم، مهم ترین ضربه را آمریکا در جریان عین‌الاسد دریافت کرد و ان هیمنه آمریکا شکسته شد.

سردار نظری خاطرنشان کرد: قضیه عین الاسد برای استکبار سابقه نداشت و این حمله به هیمنه استکبار محسوب می شود اما بدیهی است که همچنان در موضع انتقام قرار داریم و دشمن از این انتقام همواره هراس خواهد داشت.

وی افزود: هماهنگی و ارتباط عاطفی نسبت به یکدیگر باید در راستای برنامه های مواسات ادامه داشته باشد چراکه این کمک های مومنانه تنها بسته های معیشتی نیست بلکه بسته‌های عاطفی و ارتباط معنوی را شکل می دهد و با این معیارها جامعه را از آسیب های مختلف مصون می دارد.

فرمانده سپاه امام رضا(ع) گفت: هر زمانی بسیجیان و مردم با عزم و اراده وارد میدان می شوند به سرعت موضوع دگرگون و متحول می شود و در قضیه اخیر ویروس کرونا با ورود مردم به عرصه مقابله گسترده به صورت منظم و جهادی آمار تلفات به شدت روند کاهشی داشته است.

انتهای پیام/