به گزارش صبح توس؛ احمد رضاپور، رئیس جمعیت هلال‌احمر شهرستان کاشمر شب گذشته در نشست با اصحاب رسانه که در محل سالن اجتماعات این جمعیت برگزار شد، اظهار داشت: از آغاز طرح ناظران سلامت تاکنون ۴٣٨ واحد صنفی و اماکن عمومی در شهرستان‌های کاشمر، خلیل‌آباد و کوهسرخ از خدمات طرح ناظران سلامت و آموزش چهره‌به‌چهره بهره برده‌اند.

وی با اشاره به حضور پرشور جوانان، داوطلبان و امدادگران در طرح ناظران سلامت خاطرنشان کرد: از آغاز طرح ناظران سلامت تاکنون ٣٨ تیم فعال که شامل ۶٢ برادر و ٢۶ خواهر از اعضای جمعیت هلال‌احمر شهرستان کاشمر با این طرح همکاری داشته‌اند.

رئیس جمعیت هلال‌احمر شهرستان کاشمر با بیان اینکه نظارت بر اصناف از رویکردهای طرح ناظران سلامت است، تصریح کرد: این طرح با رویکرد ارائه خدمات داوطلبانه جهت نظارت بر اجرای پروتکل‌های بهداشتی توسط اصناف و با رعایت کرامت انسانی بهره‌وران با حفظ سلامت جوانان، داوطلبان و امدادگران مشارکت‌کننده در حال اجرا است.

وی با اشاره به چگونگی اجرای طرح ناظران سلامت و نحوه مشارکت جمعیت هلال‌احمر در این طرح، خاطرنشان کرد: تیم با یک کارشناس مرکز بهداشت با مراجعه به صنوف مختلف چک‌لیست‌های مربوطه را تکمیل و صنوف و مردم را به رعایت پروتکل‌های بهداشتی دعوت می‌کنند.

رضاپور در پایان از مشارکت فعالانه پرسنل و اعضای جمعیت هلال‌احمر شهرستان کاشمر با همکاری شبکه بهداشت و درمان در ١۵ روز ابتدایی اجرای طرح ملی ناظران سلامت خبر داد و تصریح کرد: بیش از ٧ هزار ٨٠٠ نفر از مردم شهرستان‌های کاشمر، خلیل‌آباد و کوهسرخ از خدمات طرح ملی ناظران سلامت بهره‌مند شده‌اند.

انتهای پیام/