سعید کرمانی، کارآفرین مشهدی در حوزه مهندسی پزشکی در گفت‌وگو با صبح توس اظهار کرد: حوزه کاری گروه ما درزمینه تجهیزات ارتوپدی و توان‌بخشی بوده و نزدیک به 5 سال است در رابطه با این حوزه به طرح‌ها و ایده‌های مختلفی دست‌یافته‌ایم.

وی افزود: همواره بیشترین آمار مرگ‌ومیر براثر شکستگی استخوان لگن بوده و اکنون گروه پژوهشی ما نزدیک به یک سال است که موفق به تولید تجهیزات ارتوپدی باهدف کاهش آمار فوتی‌ها براثر شکستی استخوان‌های حساس بدن شده است.

کرمانی ادامه داد: اکنون موفق به تولید 5 محصول بدون نمونه‌های مشابه شده درزمینه تجهیزات توان‌بخشی شده‌ایم که در بهترین وضعیت برای صادرات و عرضه در بازار جهانی قرار دارند.

این کارآفرین در ادامه بابیان این‌که با فعالیت نخبگان رشته مهندسی پزشکی در کشور قدم بر عرصه‌ای جدید در علم تجهیزات ارتوپدی گذاشته‌ایم خاطرنشان کرد: نزدیک به دو سال است که 15 نفر در کارگاهی با حداقل متراژ لازم برای احداث تولیدی مشغول به فعالیت هستند و برای 50 نفر نیز به‌صورت غیرمستقیم ایجاد شغل شده است.

وی افزود: خیلی از نخبگان و گروه‌های فعال در حوزه کارآفرینی و احداث شرکت دانش‌بنیان دغدغه مکانی دارند و بیشتر اوقات گروه‌های نخبه تمام‌وقت خود را برای ساخت‌وساز می‌گذارد و از مطالعه و پژوهش دست می‌کشند.

کرمانی ادامه داد: به لطف خدا با مساعده سازمان بسیج مهندسی صنعت اکنون درصدد احداث فضا برای تولید انبوه و توسعه طرح هستیم.

وی دریافت استاندارد‌های بین‌المللی و مجوز‌های خارجی را مهم‌ترین دغدغه تولیدکنندگان دانست و گفت: برای ورود به بازار رقابت جهانی بایستی حمایتی بیشتری از تولیدکنندگان نوپا صورت گیرد، اکنون درصدد صادرات محصولاتمان به ترکیه، سوریه هستیم قرارداد‌هایی در سطح اولیه منعقدشده است.

انتهای پیام/