به گزارش صبح توس؛ جعفر مهدوی خواه رئیس اداره اوقاف و امور خیریه سبزوار صبح امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه با اشاره به اینکه اداره اوقاف و از ابتدای شیوع ویروس کرونا در کنار همشهریان و نیازمندان بوده است اظهار داشت: یکی از مهم‌ترین اقداماتی که باید در این ایام انجام داد رسیدگی به امور نیازمندان آسیب دیدگان در از این بیماری است.

وی بابیان اینکه از ابتدای شیوع ویروس تاکنون بیش از هشت هزار بسته مواد غذایی در بین نیازمندان توزیع‌شده است ادامه داد: این اقدام خیرخواهانه همچنان ادامه داشته و از محل موقوفاتی که برای این موضوع وقف‌شده و یا کمک خیرین که در حال حاضر اقدام می‌کنند انجام می‌شود.

مهدوی خواه در ادامه بابیان اینکه یکی دیگر از اقدامات مهم در خصوص مبارزه با این ویروس فرهنگ‌سازی و توزیع مواد بهداشتی است تأکید کرد: توزیع ملزومات بهداشتی خود مراقبتی موضوعی است که بسیاری از نیازمندان در تأمین آن ناتوان هستند به این جهت توزیع رایگان ماسک و مواد ضدعفونی نیز از ابتدا در دستور کار قرارگرفته است.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه سبزوار در ادامه بابیان اینکه ارزش بسته‌های غذایی توزیع‌شده هرکدام در حدود 500 هزار تومان است ادامه داد: به همت خیرین نیک‌اندیش این طرح تا پایان کرونا و پس‌ازآن نیز ادامه پیدا خواهد کرد.

وی همچنین با اشاره به اینکه وقف موضوعی است که می‌تواند اقتصاد اسلامی را شکوفا کند تأکید کرد: موقوفاتی در حال حاضر وجود دارد که تنها راه هزینه آن کمک به نیازمندان است و این موضوع باید در جامعه بیشتر رواج پیدا کند.

انتهای پیام