احمد رضاپور، رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان کاشمر در گفتگو با خبرنگار صبح توس؛ اظهار داشت: طرح آمران سلامت با عنایت به فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص استفاده از ظرفیت داوطلبان در مبارزه با ویروس کرونا با هدف ارائه توصیه های لازم در جهت پیشگیری از کرونا توسط رئیس جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ابلاغ شد.

وی با بیان اینکه این طرح از پنجم لغایت پانزده آبان ماه به مدت ١٠روز در برخی اماکن پُر ازدحام و شلوغ شهرستان های کاشمر، خلیل آباد و کوهسرخ با استفاده از ظرفیت اعضای جمعیت هلال احمر شهرستان کاشمر اجرایی می شود، خاطرنشان کرد: روزانه حدود 30 نیروی داوطلب جمعیت هلال احمر در راستای اجرای طرح آمران سلامت در شیفت‌های سه ساعته مشغول فعالیت هستند و در صورت لزوم این تعداد افزایش می‌یابد.

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان کاشمر با تاکید بر اینکه در قالب طرح آمران سلامت، توضیحات لازم را به نیروهای داوطلب ارائه دادیم، تصریح کرد: در این طرح اعضا با حضور در  معابر ضمن ارائه نکات آموزشی، هموطنانی را که بی توجه به رعایت پروتکلهای بهداشتی، اقدام به تردد در سطح معابر می کنند را راهنمایی و ارشاد می کنند.

وی در پایان با بیان اینکه شهروندان نسبت به رعایت مسائل بهداشتی از هیچ تلاشی کوتاهی نکنند، اذعان کرد: قطع زنجیره این ویروس ناشناخته نیازمند عزمی همگانی است که باید مورد توجه تمامی اقشار جامعه قرار گیرد.

انتهای پیام/