به گزارش صبح توس؛ سید عبدالله ارجاعی، مدیرکل ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) خراسان رضوی ظهر امروز در نشست شورای مسکن شهرستان کاشمر که در محل فرمانداری برگزار شد، اظهار داشت: سفر به شهرستان ها در سه محور اقتصادی، محرومیت زدایی و عمران و آبادانی انجام می شود.

وی با بیان اینکه ساخت ۸ هزار واحد مسکونی در سطح استان در قالب طرح اقدام ملی در دستور کار ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) قرار دارد، خاطرنشان کرد: ساخت ۲۱۶ واحد در کاشمر با هماهنگی های نماینده در دستور کار قرار گرفته و شهرستان کار تامین زمین را عهده دار است.

مدیرکل ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) خراسان رضوی با تاکید بر اینکه در این سفر آمادگی عقد تفاهم نامه را داریم و در قالب اقدام ملی حرکت خواهیم کرد، افزود:  اگر زمین قیمت بیش از یک سوم ساخت داشته باشد طرح از حالت ۹۹ ساله خارج خواهد شد.
وی با اشاره به اینکه مطمئنا مردم نمی توانند مبلغ زمین را پرداخت کنند، تصریح کرد: اطلاع رسانی مجددی صورت گیرد تا افرادی که در طرح اقدام ملی ثبت نام کردند بتوانند در مهلت قانونی در بانک افتتاح حساب داشته باشند و آورده اولیه را واریز کنند.

ارجاعی با بیان اینکه به محض اینکه بانک اسامی را اعلام کند آمادگی برگزاری مزایده و مناقصه را داریم و ظرف ۱۵ روز این کار انجام خواهد شد، اذعان کرد: ۲۵۰ واحد در این زمین در بلوک های ۴ واحدی ساخته خواهد شد و همچنین تعداد ۵۰ واحد برای کارگران شهرداری و ۱۰۰ واحد برای کارکنان آموزش و پرورش ساخته می شود که جمع واحدهای اقدام ملی در کاشمر به ۴۰۰ واحد می رسد.

وی با تاکید بر اینکه ستاد هیچ سودی در این ماجرا ندارد و ریالی به دنبال منفعت اقتصادی نیست، عنوان کرد: اگر در سامانه لینک متقاضی به واحد سریعتر انجام شود که به فصل سرما برخورد نکنیم چندماه جلوتر خواهیم بود.

۴۰۰ واحد مسکونی در فاز اول توسط ستاد اجرایی فرمان امام ساخته شود
جواد نیک بین، نماینده مردم کاشمر در مجلس شورای اسلامی در این نشست اظهار داشت: خانه دار شدن افرادی که خانه ندارند و همچنین از وضعیت اقتصادی خوبی برخوردار نیستند از اهداف طرح اقدام ملی است.

وی با بیان اینکه ۴۰۰ واحد باید در فاز اول طرح اقدام ملی برای کاشمر در نظر گرفته شود، خاطرنشان کرد: در واقع جمعیت کاشمر بیش از یک میلیون نفر است چون در سال ۴ میلیون گردشگر داریم.

نماینده مردم کاشمر همچنین تصریح کرد: خدماتی که کاشمر به اطراف می دهد حوزه نفوذ شهرستان را به بیش از ۴۰۰ هزار نفر افزایش می دهد.
 

طرح اقدام ملی، فرصت مناسبی برای مسکن دار شدن مردم است
مسلم ساقی، فرماندار کاشمر در این نشست اذعان کرد: به لحاظ موقعیت، کاشمر متفاوت تر از جایگاه های دیگر است و شهرستانهای اطراف مراودات زیادی با این شهرستان دارد.

وی با بیان اینکه کشش بازار مسکن در کاشمر باعث افزایش قیمت زمین در این شهرستان شده است، عنوان کرد: استقبال خوبی در مرحله اول در حوزه ثبت نام طرح اقدام ملی صورت نگرفت و در مرحله دوم اطلاع رسانی بیشتری انجام شد که استقبال بیشتر مردم را در پی داشت.

فرماندار کاشمر با تاکید بر اینکه اقدام ملی فرصت خوبی است تا به مردمی که مسکن ندارند از آن بهره مند شوند، تشریح کرد: زمین طرح مسکن اقدام ملی جانمایی خوبی در شهرستان دارد.

انتهای پیام/