به گزارش صبح توس، به همت اداره اوقاف و امور خیریه طرقبه شاندیز و محل عوائد اجرای نیات موقوفات مرتبط این شهرستان، از ابتدای ماه محرم تاکنون بیش از ۴۰ هزار پرس غذای گرم با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی و ۲ هزار عدد ماسک بین عزاداران حسینی در سطح شهر و روستاهای شهرستان توزیع  شد.

این ۴۰ هزار پرس غذای گرم با هزینه ۴ میلیارد ریال از محل عوائد موقوفات مرتبط طرقبه شاندیز با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی طبخ و بسته بندی شده و از ابتدای ماه محرم تاکنون در مراسم عزاداری امام حسین(ع) در سطح شهر و روستاهای شهرستان از جمله: آستان مقدس امامزادگان یاسر و ناصر علیه‌السلام، روستاهای ویرانی، ناظریه، حصار سرخ، فرح آباد، موقوفه قرآنی شهدای شاندیز، جاغرق و موقوفه "عبدالله رضوی" بین عزاداران حسینی توزیع شد.

 از ابتدای ماه محرم تاکنون، ۲ هزار عدد ماسک و بطری آب معدنی نیز بین عزاداران حسینی توزیع شد و بیش از ۳۰۰ متر مربع پارچه مشکی جهت دوخت و تهیه پرچم و بنر با هزینه ۱۰۰ میلیون ریال انجام و در سطح شهر و روستاهای شهرستان نصب شد.

 همچنین به همت اداره اوقاف طرقبه شاندیز، در ایام ماه محرم، بیش از ۵ میلیارد ریال به هیئت های مذهبی شهرستان جهت برپایی مراسمات عزاداری امام حسین(ع)، مساعدت مالی شد.

نصب یک عدد آب سردکن از محل عوائد موقوفه "حاج باقری و خدابخش" با هزینه ۱۲۰ میلیون ریال جهت استفاده عموم مردم در شهر طرقبه، از دیگر اقدامات انجام شده توسط اداره اوقاف طرقبه شاندیز در ایام ماه محرم است.

انتهای پیام/