عباس دادمحمدی، مسئول آموزش‌وپرورش سرخس در گفت‌وگو با خبرنگار صبح توس؛ با اشاره به نحوه بازگشایی مدارس در شهرستان سرخس از 15 شهریورماه اظهار کرد: تا زمان اعلام رسمی ستاد ملی مقابله با کرونا، بر اساس دستورالعمل‌های ابلاغی خود وزارت آموزش‌وپرورش برنامه بازگشایی مدارس را در تاریخ یادشده داریم.

مدیر آموزش‌وپرورش سرخس افزود: دوشنبه هفته گذشته مانور بازگشایی را در تمامی مدارس شهرستان با حضور همکاران داشتیم و تمهیدات و ظرفیت‌های لازم را برای حضور دانش‌آموزان فراهم کردیم و شنبه اولین روز کاری ما است.

وی به تشریح نحوه بازگشایی مدارس در شهر و روستاهای شهرستان اشاره و تصریح کرد: در مدارس چندپایه ما در روستاها آموزش به‌صورت حضوری است و مشکلی در این رابطه برای رعایت نکات بهداشتی از جمله استفاده از ماسک، فاصله اجتماعی و تهویه هوا نداریم.

دادمحمدی با بیان اینکه زمان کلاس‌ها 30 دقیقه است، بیان کرد: در مدارسی که تراکم داریم یعنی مدارسی که بالای 50 نفر دانش‌آموز دارند، دانش‌آموزان را با رعایت پروتکل‌های بهداشتی به دو گروه تقسیم می‌کنیم.

مدیر آموزش‌وپرورش سرخس عنوان کرد: گروه‌بندی دانش‌آموزان و ساعت حضور معلمان در مدارس، به تصمیم شورای معلمان همان مدرسه واگذار شده است.

وی خاطرنشان کرد: آموزش در سرخس سه روز به‌صورت حضوری و سه روز هم به‌صورت مجازی برای دانش‌آموزان انجام می‌شود.

دادمحمدی ادامه داد: دانش‌آموزان مدارس شبانه‌روزی نیز که فاصله محل سکونت آن‌ها به شهر نزدیک است، هزینه رفت‌وآمد آن‌ها را خود آموزش‌وپرورش تقبل می‌کند و سایر دانش‌آموزان که از روستاهای دورتر هستند، با رعایت پروتکل‌های بهداشتی گروه‌بندی و از خوابگاه استفاده می‌کنند.

مدیر آموزش‌وپرورش سرخس در پایان با اشاره به اینکه امسال 20 هزار دانش‌آموز در مدارس شهری و روستایی سرخس تحصیل می‌کنند، گفت: بیش از 98 درصد دانش‌آموزان شهرستان برای دریافت کتب درسی ثبت‌نام کردند و برای مابقی دانش‌آموزان نیز تمام دغدغه ما این است که مشکلشان را حل کنیم تا حتی یک دانش‌آموز از تحصیل باز نماند.

انتهای پیام/