حجت اسلام جعفر مهدوی خواه، رئیس اداره اوقاف و امور خیره شهرستان سبزوار در گفت‌وگو با با اشاره به اجرای طرح کمک به نیازمندان در ماه محرم اظهار داشت : در راستای اجرای نیات موقوفات سبزوار 25 تن برنج ایرانی در بین نیازمندان سبزوار توزیع خواهد شد.

وی بابیان اینکه در این طرح 2500 خانوار نیازمند موردحمایت قرار خواهند گرفت تصریح کرد: با توجه به اینکه توزیع این برنج‌ها با اجرای نیات موقوفه روضه‌خوانی صورت می‌گیرد ادامه داد: پس از برگزاری مراسم اباعبدالله توزیع برنج بین نیازمندان آغاز خواهد شد.

وی هزینه  اجرای این طرح را 2 میلیارد 500 میلیون ریال عنوان کرد و افزود: این مبلغ از محل عواید موقوفات تامین می شود.

مهدوی خواه در ادامه با اشاره به لزوم حفظ پروتکل‌های بهداشتی در توزیع غذای نذری و سفره‌های عزاداری تأکید کرد: امسال درحرکتی هماهنگ 114 هزار پرس غذای گرم به‌صورت متمرکز طبخ شده و در بین هیئات توزیع خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه این اقدام در راستای حفظ موازین بهداشتی و پروتکل‌های اعلامی از سوی ستاد کرونا انجام‌شده است تصریح کرد: توزیع این غذاها در بین هیئت‌های مجوز داری صورت می‌گیرد که در سامانه بیرق ثبت‌نام کرده و مجوزهای لازم برای عزاداری را دریافت کرده‌اند صورت می‌گیرد.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه سبزوار همچنین ادامه داد: 17 تن برنج نیز برای طبخ در روستاها و توزیع بین عزاداران ارسال‌شده است.

انتهای پیام/