حجت الاسلام محمد ایزدی، امام جمعه طرقبه در گفت‌وگو با صبح توس، با اشاره به حدیث نبوی، بیان کرد: پیامبر(ص) فرمودند: "حسین از من است و من از حسین"،" حسین از من است" چون نوه پیامبر است ولی "من از حسینم" یعنی بقای من، وجود من و  اهداف من در وجود امام حسین(ع) و تحقق فلسفه وجودی امام حسین(ع) است، که اگر نبود اثری از دین و مکتب و حتی زحمات و تلاش های همه پیامبران نبود زیرا پیامبر عصاره همه پیامبران است.

 وی تصریح کرد: ضرورت و نیاز افرادجامعه است که اگر بخواهند با دین آشنا شوند، تنها مسیر و کانال حضرات معصومین(ع) هستند که متبلور شدند در وجود امام حسین(ع).

امام جمعه طرقبه تاکید کرد: ضرورت عزاداری امام حسین(ع) از آن جهت است که پیامبر(ص) فرمودند: از شما هیچ مزدی نمی خواهم مگر مودت و مودت یعنی اظهار عشق و محبت به ساحت مقدس فرزندانم و امام حسین(ع) که البته اجر و مزد اظهار این مودت برای خود شما هم هست.

 وی با بیان اینکه ضروری است برای شناخت خدا، دین و مکتب با راه و مکتب امام حسین(ع)آشنا باشیم، اظهار کرد: آشنایی با این راه و مکتب از این طریق است که طی ماه محرم و صفر به عزاداری آن حضرت بپردازیم که این مسئله بسیار مهمی است.

حجت‌‍الاسلام ایزدی با اشاره به اینکه امسال به دلیل موضوع کرونا، عزاداری ها متفاوت از هرسال در حال  برگزار است، گفت: همانطوری که در عید غدیر مردم با رعایت موارد بهداشتی جشن های عید را متفاوت برگزار کردند و کارهای خوبی انجام شد، عزاداری امام حسین(ع) نیز با رعایت کامل موارد بهداشتی و سلامت متفاوت از هرسال در حال برگزاری است.

وی خاطرنشان کرد: عزاداران حسینی، قطعا بیش از هر فردی در جامعه نسبت به حفظ سلامت مردم و رعایت بهداشت احساس وظیفه دارند و در جهت مراقبت و رعایت موارد بهداشتی در مجالس عزاداری به نحو احسن و شایسته حضور دارند که می توانند الگو باشند برای سایر افراد جامعه،  ما حتی رعایت دقیق  این موارد را در خیابان ها، بازارها و پارک های شهر از سوی باقی افراد ندیدیم.

امام جمعه طرقبه بیان کرد: خداوند اگر بخواهد بلایی را از مردم رفع کند به آبروی آبرومندان این عالم رفع می کند و چه کسی آبرومندتر از امام حسین و اهل بیت(ع) در نزد خداوند هست، بنابراین امسال مجالس امام حسین(ع) به گرمی و با رونق البته با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی و حفظ فاصله گذاری اجتماعی برگزار می کنیم تا بهانه ای برای دشمنان و افراد مغرض نباشد.

انتهای پیام/