به گزارش صبح توس؛ حجت الاسلام محمدحسین ایروانی در خطبه های نمازجمعه 31 مرداد ضمن توصیه نمازگزاران به رعایت تقوای الهی اظهار کرد: تقوا بهترین سرمایه انسان برای ورود به سرای آخرت است.

وی با تسلیت ایام عزاداری سرور و سالار شهیدان عنوان کرد: امام حسین (ع) حق حیات به گردن ما دارد و اسلام ناب را از قیام ایشان داریم؛ باید این محبت و عشق به امام حسین (ع) در مجالس ما را به خدا برساند، اگر اینگونه شد توانسته ایم به صورت واقعی عزاداری کنیم.

امام جمعه درگز افزود: امسال با توجه به شیوع کرونا و محدودیت هایی که در برگزاری مراسمات وجود دارد، باید به گونه ای دیگر اظهار ارادت به اهل بیت کنیم؛ یکی از این روشها نصب پرچم عزا بر سر درب منازل و مغازه هاست؛ شیعه نیست کسی که پرچم عزا بر سر در خانه اش نباشد؛ همچنین اگر می خواهیم این بلا و ویروس از جامعه اسلامی رفع شود راهش توسل به امام حسین به ویژه قرائت روزانه زیارت عاشورا است.

حجت الاسلام ایروانی در ادامه امر به معروف را بزرگترین فریضه الهی دانست و گفت: سعادت و شقاوت هر جامعه ای در گرو اهمیت به امر به معروف یا ترک آن است؛ بنا بر تعبیر پیامبر گرامی اسلام (ص)، کسی که نسبت به وظایف اجتماعی خود بی اهمیت است عقل و دین ندارد و مورد غضب خداست؛ تمام واجبات الهی حتی نماز و روزه در برابر امر به معروف مانند قطره ای در برابر دریاست.

وی با اشاره به روز جهانی مسجد تبیین کرد: مسجد آنقدر جایگاه بااهمیتی دارد که پیامبر خدا نشستن در آن را از نشستن در بهشت بیشتر دوست داشتند؛ مسجد باید پایگاه همه مسائل فرهنگی و اجتماعی و... باشد؛ اگر مساجد رونق گرفت قطعا جامعه هم رونق خواهد گرفت.

خطیب جمعه درگز در بخش های دیگری از بیانات خود تصریح کرد: آمریکا مدت زیادی است که تلاش دارد با استفاده از نهادهای تحت اختیار خود، مجددا تحریم ها را به ایران تحمیل کند اما دیدیم که اخیرا برای تصویب قطعنامه علیه ایران شکست سنگینی را متحمل شد و حتی کشورهای اروپایی هم با او همراهی نکردند؛ این نشان از عزت و ایستادگی ملت ایران ذلت آمریکا و استکبار جهانی دارد.

حجت الاسلام ایروانی تاکید کرد: توطئه عبری، عربی و غربی امارات با آمریکا و رژیم صهیونیستی خطای بسیار بزرگی برای امارات است که این خطا زوال خاندان انگلیسی را تسریع خواهد کرد؛ امارات حیات خود را به موی پوسیده رژیم صهیونیستی که رو به زوال است گره زده که امیدواریم دست از این اشتباه بردارد.

وی در پایان با اشاره به عملکرد بسیار مطلوب ستاد عتبات عالیات و امر به معروف درگز خاطرنشان کرد: امسال با توجه به محدودیت ها و کمبودهایی که وجود داشت این دو ستاد توانستند تهدیدها را به فرصت تبدیل کرده و در سطح استان بدرخشند؛ البته این سطح از فعالیت مرهون زحمات و تلاشهای جهادی اعضای ستاد است که امیدواریم در آینده هم همچنان ادامه داشته باشد.

انتهای پیام/