حجت الاسلام داوود عبداللهی در گفتگو با خبرنگار صبح توس؛ ضمن تسلیت ایام عزاداری سرور و سالار شهیدان، شرایط برگزاری مراسم محرم امسال را شرایط ویژه ای دانست که سنگینی رسالت آن، پیش از هر قشر و گروهی روی دوش فضای رسانه ای کشور است؛ رسانه ها باید همچون حضرت زینب پیامرسان عاشورا باشند.

وی عنوان کرد: قشر مذهبی نباید نگران کم رونق شدن مراسم محرم باشند، چون حضرت زینب (س) وقتی در سال 61 هجری جرقه محرم و عزاداری را زد نه تنها هیچگونه بستر رسانه ای و یار و یاوری نداشت بلکه تمام فضای رسانه ای آن زمان علیه حرکت ابی عبدالله (ع) بود؛ به نحوی که ایشان را خارجی و جدای از دین پیامبر می خواندند.

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه سپاه خواف تاکید کرد: اما در مقابل حضرت زینب (س) با اتخاذ دو سیاست رسانه ای به ظاهر کوچک، آنچنان انقلاب و غوغایی در فضای آن زمان به پا کرد که یزید ضمن لعن پسر مرجانه گفت من راضی به قتل حسین بن علی (ع) نبودم.

حجت الاسلام عبداللهی با اشاره به مشکی پوش کردن محمل کاروان به عنوان اولین سیاست حضرت زینب (س) تبیین کرد: همین کار کوچک سبب شد که ورود کاروان عزادار و سیاه پوش اسرا به هر شهری باعث برانگیخته شدن سوال در اذهان مردم شود که دلیل این عزاداری چیست و چه کسی قاتل و مقتول است؟ پاسخ این سوالات افکار را به سمت امام حسین (ع) و مظلومیت های ایشان برد.

 وی افزود: سیاست دوم برپایی مراسم گریه و روضه بود، آن هم در یک خرابه محقر و کوچک؛ اما همان خرابه و محفل دشمنان اهل بیت را رسوا کرد و باعث شد عاشورا تا امروز زنده بماند و پیام آن جهانی شود.

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه سپاه خواف تصریح کرد: تمامی این کارها در سخت ترین شرایط و محدودیت ها صورت گرفت؛ اما در شرایط فعلی با وجود این حجم از امکانات باید برای محرم غوغایی برپاکنیم که آوازه و پیام آن به گوش تمام جهانیان برسد.

حجت الاسلام عبداللهی خطاب به همه عاشقان حسینی گفت: در برپایی مراسم عزاداری امسال، رعایت مسائل بهداشتی و جنبه رسانه ای کردن کار را به درستی انجام دهید، الباقی کار را اهل بیت (ع) مدیریت می کنند؛ کسی که 1400 سال عاشورا را چرخانده امسال هم با این شرایط به خوبی خواهد چرخاند.

انتهای پیام/