سید محمدجواد سجادی نژاد رئیس اداره تبلیغات اسلامی سبزوار در گفت‌وگو با صبح توس؛ با اشاره به تمهیدات لازم برای برگزاری هرچه باشکوه‌تر عزاداری ایام محرم اظهار داشت: با توجه به شرایط موجود و شیوع ویروس کرونا و لزوم برگزاری مراسمات بافاصله اجتماعی چهار اداره تبلیغات اسلامی ،آموزش‌وپرورش ، ورزش و جوانان و شهرداری  هماهنگی لازم برای برگزاری عزاداری انجام‌شده است.

وی بابیان اینکه یکی از الزامات برگزاری مراسم توسط هیئت‌ها داشتن فضای باز و یا ساختمان‌هایی با مشخصات اعلامی از سوی ستاد ملی کرونا است تأکید کرد: هرکدام از هیئت‌ها که از فاقد مکان‌هایی با این مشخصات باشند می‌توانند با مراجعه به سازمان تبلیغات اسلامی در محل‌های دارای شرایط که یکی از این ادارات در اختیار قرار می‌دهد مراسم عزاداری اباعبدالله را برپا کنند.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی سبزوار با اشاره به اینکه در این توافق شهرداری پارک‌ها ،آموزش‌وپرورش مدارس و اداره ورزش و جوانان سالن‌های ورزشی را در اختیار هیئات قرار خواهد داد تصریح کرد: تاکنون 2 هیئت این درخواست را داشته‌اند که مقدمات کار و مکان‌یابی انجام‌شده است.

سجادی نژاد در ادامه با اشاره به اینکه 311هیئت در شهرستان‌های سبزوار داورزن و خوشاب در سامانه طوبی ثبت‌شده و دارای مجوز هستند بیان داشت: 170هیئت فعال در شهرستان سبزوار وجود دارد که با ثبت در این سامانه مجوز فعالیت دریافت کرده‌اند.

وی همچنین به سامانه بیرق اشاره کرد و افزود: بر اساس شرایط پیش‌آمده برای امسال این سامانه نیز ایجادشده و هیئات و تشکل‌هایی که درصدد برگزاری مراسم هستند بایستی با ثبت مشخصات مکان خود در این سامانه و پس از بازدید توسط تیم بازرسان شورای هیئات از مکان برگزاری مجوز فعالیت برای امسال را دریافت کنند.

انتهای پیام/