به گزارش صبح توس؛ حجت الاسلام علی ناهیدی، امام جمعه خلیل آباد ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه خلیل آباد با اشاره به 26 مرداد مصادف با آغاز بازگشت آزادگان دفاع مقدس به میهن اسلامی، اظهار داشت: ایستادگی و مقاومت آزادگان ما در طول سال های اسارت در دست دشمن، ملت ایران را رو سفید و سربلند کرد و اگر به خاطرات این آزادگان توجه شود پر از افتخارات است.

وی همچنین در ادامه به برگزاری مراسمات عزداری محرم با توجه به شیوع کرونا اشاره کرد و افزود: هجمه بیماری کرونا همه مراسمات و آیین ها را فرا گرفته است و باید امسال محرم و عاشورای متفاوتی را نسبت به سال های گذشته تجربه کنیم و در این مسیر نورانی باید به نکاتی توجه داشت.

امام جمعه خلیل آباد با بیان اینکه نقش محرم و صفر و عزاداری های این ایام در زندگی بشریت انکار ناپذیر است، خاطرنشان کرد: این ویروس خطرناک همه چیز را تحت تاثیر قرار داده است و بارزترین آن تعطیلی حج بود و در ماه محرم امسال نیز با توجه به وجود این ویروس، غم و اندوه نیز مضاعف است.

وی همچنین در ادامه تصریح کرد: دشمنان با تبلیغات رسانه ای خود به دنبال انشقاق در بین جامعه اسلامی هستند و طبیعی است که جمع زیادی از علاقه مندان به خصوص جوانان در برابر تصمیمات مقاومت کنند و باید آنها با مدار توجیه شوند.

ناهیدی با تاکید بر اینکه با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری نباید مسئولان این امر و مسئولان هیئت های مذهبی را تحت فشار قرار دهیم، اذعان کرد: عزاداری های امام حسین (ع) جایگزین ندارد و تا جایی که امکان دارد و پروتکل های بهداشتی اجازه می دهد باید همراهی داشته باشیم و از هر گونه کلامی که به این جایگاه ضربه می زند باید پرهیز کنیم.

وی در ادامه با بیان اینکه آنهایی که ایمان آوردند خود و خانواده را از آتش جهنم نگهداری کنند، عنوان کرد: نگهداری خانواده به تعلیم و تربیت، امر به معروف و نهی از منکر و... است.

خطیب جمعه خلیل آباد با اشاره به اینکه بکار گرفتن اصول تعلیم و تربیت صحیح یکی از وظایف هر یک از زن و شوهر است، تشریح کرد: اگر زن و شوهر کانون خانوادگی را قدر بدانند و برای آن ارزش قائل شوند می توانند یکدیگر را بهشتی کنند و بالعکس هم می توانند یکدیگر را جهنمی کنند.

انتهای پیام/