محمود زنده‌دل، معاون فضای مجازی صدا و سیمای خراسان رضوی در گفت‌وگو با صبح توس، اظهار کرد: امسال با توجه به شیوع بیماری کرونا پیوست رسانه ای و فضای مجازی در برنامه های ماه محرم تعریف کردیم که محور اصلی آن اجرای پویش هر خانه یک حسینیه است.

وی افزود: در این پویش هر خانه یک حسینیه که با استفاده از کمک صدا و سیمای استانی، فضای مجازی و کانال های استانی اجرا می شود مشارکت حداکثری مردم نقش مهمی نیز دارد.

معاون فضای مجازی صدا و سیمای خراسان رضوی با اشاره به اهمیت فضای مجازی گفت: تصاویر روضه‌های خانگی، سیاه پوش شدن فضا، نصب پرچم های متناسب با محرم و نوحه سرایی کودکان و نوجوانان در این پویش به نمایش درخواهد آمد.

وی افزود تولیدات با موضوعات محرمی مردمی، محله محور و شخصیت شناسی عاشورا و در قالب محتواهای فردی و خانوادگی  برای ما ارسال خواهد شد و معاونت فضای مجازی این محتواهای تولید شده را در بسترهای مختلف نظیر شبکه های مجازی، اینستاگرامی و سایر موارد استفاده خواهد کرد.

زنده‌دل تصریح کرد: با استفاده از آثار ارسالی مردم می توان کلیپ های کوتاه ساخته شود و می توان تصاویر ارسالی را در اختیار پخش سیمای استانی قرار دهیم.

وی افزود: تعامل کامل بین صدا، سیما و فضای مجازی در موضوع محرم برقرار خواهد شد و خروجی آن بخشی در فضای مجازی و بخشی نیز در آنتن تلویزیون خراسان رضوی ارائه خواهد شد.

معاون فضای مجازی صدا و سیمای خراسان رضوی با بیان اینکه برخی از اقدامات تکلیف شده حوزه ستادی مرکز است و بخشی نیز ابداعی است ادامه داد: باتوجه به اینکه اپلیکیشن استفاده از تولیدات رسانه‌ای در مرحله طراحی است، بسته‌های کوتاه ویدئویی و موشن‌گرافی با استفاده از بستر وب سایت مرکز این تولیدات انجام شده و در کنار سایر بسترهای مجازی ارائه می شود.

وی با اشاره به اینکه برنامه های شاخص محرمی رادیو و فضای مجازی در وب سایت صدا و سیما در معرض دید عموم است افزود: بر یکپارچگی اقدامات در ایام محرم در فضای مجازی به منظور رونق عزاداری تأکید داریم.

زنده‌دل خاطرنشان کرد: تولیدات مردمی و برنامه هایی با مشارکت مردم در فضای مجازی باید توسط سایر دستگاه ها تقویت شود تا با همت سایر ظرفیت ها در سطوح ملی استان نقش‌آفرینی شود.

وی افزود: راه‌اندازی مسابقات با جوایزی ارزنده با میدان دادن به جوانان و نوچوانان از جمله پیشنهادات بوده  و امید است همکاری سایر دستگاه‌های فرهنگی برای تولیدات و آثار متنوع رقم بخورد و در جامعه بازخورد بیشتری داشته باشد.

معاون فضای مجازی صدا و سیمای خراسان رضوی گفت: بر اساس برنامه ریزی های صورت گرفته امسال با و پویش ها و تولید محتوا در محرم 99 از فضای مجازی بیش از پیش استفاده خواهد شد

انتهای پیام/