حمیدرضا ترقی، عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی در گفت‌وگو با صبح توس، به مناسبت هفته حقوق بشر آمریکایی و در خصوص جنایات و خشونت‌هایی که آمریکایی‌ها علیه مردم مشهد و خراسان انجام داده‌اند، اظهار کرد: همان‌طور که می‌دانید یکی از جریاناتی که مورد حمایت آمریکا است جریان منافقین است که نقش بسزایی در ترور مردم مشهد و خراسان از ابتدای انقلاب داشته است.

تبدیل مشهد به کانون ترور

وی افزود: مشهد به دلیل ویژگی‌های خاص خود، یکی از کانون‌ها و از مهم‌ترین بازوهای شهرستانی سازمان منافقین بوده است. فعالیت سازمان ضد حقوق بشری و آمریکایی منافقین در اوایل انقلاب، مشهد را به یکی از کانون‌های ترور تبدیل کرد که خون صدها فرد بی‌گناه در این رابطه به زمین ریخته شد.

ترقی با بیان اینکه مسعود خادم رضاییان یک از فعالان سیاسی دهه شصت و پژوهشگر تاریخی در خصوص ترورهای دهه شصت اقدامات فراوانی را انجام داده است، گفت: من به همراه دوستان انقلابی‌ام و دادستانی وقت مشهد و فرمانده کمیته انقلاب که در دستگیری اعضای منافقین نقش پررنگی داشتیم، اطلاعات قابل‌توجهی در خصوص اقدامات این سازمان به دست آوردیم.

تامین پول و سلاح گروه‌های تروریستی توسط آمریکا

عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی خاطر نشان کرد: غیر از سازمان مجاهدین خلق گروه‌های دیگری که اقدام به فعالیت‌های تروریستی و خرابکارانه در مشهد و خراسان می‌کردند نیز تحت حمایت غرب و آمریکا بودند و به آن‌ها پول و اسلحه داده می‌شد تا مردم بی‌گناه را هدف قرار دهند تا بتوانند با ایجاد ترس و ناامنی به انقلاب اسلامی ضربه وارد کنند.

شهادت 770 نفر از مردم بی‌گناه مشهد توسط دستنشانده‌های آمریکا

وی با اشاره به اینکه در اوایل انقلاب بیشترین خانه‌های تیمی منافقین در خیابان دانشگاه و احمدآباد مشهد بود که در این خانه‌ها نقشه ترور شهروندان و انقلابیون مشهد کشیده می‌شد، تصریح کرد: از سری ترورهایی که توسط منافقین و با حمایت مستقیم آمریکا صورت گرفت می‌توان به ترور شهید مطهری، شهید هاشمی نژاد و شهید کامیاب اشاره کرد که علاوه بر این بیش از 770 نفر در محله‌های انقلابی مشهد توسط این کوردلان و دستنشانده های آمریکا به شهادت رسیدند که حدود 32 نفر از آن‌ها نیروهای پاسدار و کمیته انقلاب اسلامی بودند.

ترقی با بیان اینکه آمریکا همواره حامی تروریست و پرورش دهنده گروه های تروریستی مانند داعش بوده است، گفت: خانم «ام لیلا» یک زن مشهدی بود که در عملیات انتحاری که در کربلا توسط عاملان داعش انجام شد به شهادت رسید همچنین فعالیت‌های گروه آمریکایی منافقین محدود به مشهد نبود و در اوایل انقلاب حدود 96 نفر از اهالی انقلابی سبزوار، 91 نفر در نیشابور، 36 نفر در قوچان و 119 نفر در دیگر شهرستان‌های خراسان توسط منافقین به شهادت رسیدند.

عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی ادامه داد: شخصیت‌هایی سیاسی بزرگی از خراسان در حادثه بمب‌گذاری دفتر حزب جمهوری اسلامی و دیگر حوادث تروریستی به شهادت رسیدند که می‌توان به شهید محمود پایدار، شهید دیالمه، شهید کاظمی، شهید دکتر قاسم صادقی، شهید محمد رواقی، شهید مهدی امین زاده، شهید اسدالله زاده، شهید آستانه پرست، شهید سید قاسم حسینی، شهید شمقدری و شهید صیاد شیرازی اشاره کرد که تمام این‌ها نمونه‌هایی از اقدامات ضد حقوق بشری گروه‌های مرتبط با آمریکا است.

وی خاطر نشان شد: به دلیل اینکه در اوایل انقلاب فعالیت‌های سیاسی و امنیتی گسترده‌ای برای حفظ و تداوم انقلاب اسلامی انجام می‌دادم، خاطرات تلخ بسیاری از زمان به شهادت رسیدن شهید کامیاب و شهید هاشمی نژاد به خاطر دارم؛ در زمان شهادت شهید هاشمی نژاد هیچ‌یک از شخصیت‌های بزرگ استانی مانند مرحوم طبسی و آقای فرزانه در مشهد حضور نداشتند و جهت استعلام و کسب تکلیف با مقام معظم رهبری که در آن زمان دبیر کل حزب جمهوری اسلامی بودند تماس گرفتم و ایشان فرمودند در بیانیه‌ای آقای فرزانه را به عنوان دبیر استانی حزب جمهوری اسلامی معرفی کنید تا اوضاع آرام شود.

انتهای پیام/