به گزارش صبح توس؛ اسماعیل نصرآبادی روز پنجشنبه در نشست خبری افزود به سبب نبود تلفن همراه هوشمند و عدم دسترسی به اینترنت ۱۰ درصد دانش آموزان مقطع ابتدایی حاشیه شهر عضو  شبکه شاد نیستند .
وی تصریح کرد: دانش آموزانی که امکان ارتباط با شبکه اجتماعی شاد را ندارند محتوای آموزشی مکتوب در قالب جزوات کمک آموزشی رایگان توزیع شده است.
مدیر آموزش و پرورش سبزوار گفت:: ۹۰ درصد از دانش آموزان مقطع ابتدایی این شهرستان با عضویت در شبکه اجتماعی شاد از ظرفیت آن بهره مند شده اند.
وی افزود: همچنین بیشتر مدیران، دبیران و  دانش آموزان مدارس  مقطع متوسطه، وارد شبکه شاد شده اند.
نصرآبادی ادامه داد: علاوه بر شبکه شاد سایت های آموزشی از طریق پیام‌رسان های مجازی فعال شبکه ملی اطلاعات در مدارس برای  ارائه دروس، رفع اشکال و مشاوره ویژه در هر مدرسه فعال شده است.

وی با بیان اینکه برای افرادی که قابلیت دسترسی به این شبکه را ندارند می بایست کار کرد تا از آموزش عقب نمانند ادامه داد: حضور نوبتی دانش آموزان در مدارس می تواند این مشکل را مرتفع کند.

مدیر آموزش و پرورش سبزوارهمچنین به استفاده از ظرفیت هنرستان ها ومدارس در دوران کرونا اشاره کرد وافزود: در این دوران دانش آموزان و مدارس مرتبط با استفاده از توان موجود اقدام به دوخت گان وماسک وتوزیع رایگان بین افراد جامعه کردند.

انتهای پیام/