به گزارش صبح توس؛ ابراهیم قاسم پور، فرماندار خلیل آباد ظهر امروز در نشست شورای آموزش و پرورش شهرستان، ضمن تبریک هفته بزرگداشت مقام معلم، اظهار داشت: بدون شک صاحبان علم و معرفت و برجستگان حوزه های اخلاقی، دینی و هنری در سراسر گیتی از کمال معلم بهره مند شده اند و تمام آنچه که علم، هنر، معرفت و عشق است در سراسر گیتی از معلم گرفته شده است.

وی با بیان اینکه توجه به معلم، توجه به فرهنگ، تمدن و توسعه یک کشور است، خاطرنشان کرد: بعد از کرونا جایگاه خالی نظام تعلیم و تربیت احساس می شود و همه اقداماتی که ارزشمندانه فرهنگیان و مجموعه آموزش و پرورش در زمان کرونا انجام دادند نمی تواند جای حضور معلم و دانش آموز را در آموزش چهره به چهره بگیرد.

فرماندار خلیل آباد با تاکید بر اینکه نباید نظام آموزش و پرورش و تعلیم و تربیت از بین برود و حتما باید نگاه ها به این سمت باید تا بتوانیم جایگاه ها را در نظام تعلیم و تربیت ببینیم، تصریح کرد: در زمان باقی مانده از سال تحصیلی نباید هیچ دانش آموزی در هیچ مقطعی، از آموزش بی بهره بماند.

وی با بیان اینکه بر اساس گزارشات واصله بالغ بر 100 درصد معلمان و 97 درصد دانش آموزان شهرستان خلیل آباد به شبکه شاد متصل شده اند، اذعان کرد: 17 درصد خلأ اتصال دانش آموزان ابتدایی به شبکه شاد وجود دارد که باید برنامه ریزی لازم صورت گیرد تا این دانش آموزان از آموزش باز نمانند.

قاسم پور با اشاره به اینکه شناسایی دانش آموزان محروم و خانواده های بی بضاعت آنها باید در دستور کار قرار گیرد، عنوان کرد: پویش های مردمی و دستگاه های مربوطه در رزمایش کمک مومنانه اقدامات خوبی در تامین سبدهای غذایی خانواده های بی بضاعت انجام دادند و این امر باید با کمک خیرین حوزه آموزش و پرورش در خصوص دانش آموزان محروم صورت گیرد.

وی با تاکید بر اینکه خوشبختانه هیچ معلم و دانش آموزی در خلیل آباد به بیماری کرونا مبتلا نشده است و باید همچنان رعایت پروتکل های بهداشتی در دستور کار باشد، تشریح کرد: خلاقیت یک معلم در روستای دورافتاده شهرستان برای تکمیل آموزش دانش آموزان نیز قابل ستایش و تکریم است.

رئیس شورای آموزش و پرورش خلیل آباد با بیان اینکه تجلیل و تقدیر از معلمان نمونه و بزرگداشت هفته مقام معلم نباید به دلیل کرونا به تاخیر بیفتد و برنامه ریزی لازم در این زمینه باید صورت گیرد.

وی با اشاره به اینکه برای کنکور امسال باید برنامه داشته باشیم زیرا اقدامات آموزشی سال تحصیلی خود را در خروجی کنکور دیده می شود، بیان کرد: خروجی های خوبی از کنکور سال گذشته را در شهرستان شاهد بودیم که بیش از 50 درصد سهمیه های منطقه از خلیل آباد جذب شد.

قاسم پور با تاکید بر اینکه برنامه ریزی لازم برای اوقات فراغت دانش آموزان باید انجام شود، اظهار کرد: یکی از آسیب های در خانه ماندن این است که خانواده های نتوانند برنامه مناسبی برای اوقات فراغت دانش آموزان داشته باشند و شورای آموزش و پرورش باید در این زمینه برنامه ریزی داشته باشند.

وی با بیان اینکه تمام دستگاه های شهرستان و عضو شورای آموزش و پرورش مکلف هستند که با آموزش و پرورش همکاری لازم را داشته باشند، تاکید کرد: یکی از خطوط قرمز شورای آموزش و پرورش همچنان ترک تحصیل و بازماندگان از تحصیل است که باید زمینه لازم را برای بازگشت این افراد به چرخه آموزشی و تحصیل فراهم شود.

انتهای پیام/