ایرج سعادتمند، معاون پژوهش، برنامه‌ریزی و آموزش نیروی انسانی اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی در گفت‌وگو با صبح توس، پیرامون سامانه شاد اظهار کرد: با توجه به اینکه نمی‌توان ۱۳ میلیون دانش‌آموز را با اینترنت رایگان پوشش داد، هنوز هیچ طرح اینترنت رایگانی برای آموزش مجازی دانش‌آموزان اتخاذ نشده است.

وی افزود: در تابستان سال گذشته تفاهم نامه‌ای بین وزارت ارتباطات و آموزش پرورش منعقد شد که طی آن مقرر شد مدارس تمامی روستاهای با بیش از ۲۰ خانوار جمعیت از اینترنت بهره‌مند شوند اما قولی برای اتمام این طرح تا آخر اردیبهشت داده نشده است.

ارسال بسته‌های آموزشی برای دانش‌آموزان عشایر

معاون پژوهش و برنامه ریزی آموزش و پرورش خراسان رضوی گفت: در مناطقی که امکان پوشش آموزش مجازی نیست و علی‌الخصوص برای دانش‌آموزان عشایر، بسته‌های آموزشی ارسال شده است.

وی با بیان اینکه ۳۰ درصد از یک میلیون و سیصد هزار دانش‌آموز استان به هر علتی امکان ثبت نام در سامانه شاد را نداشتند افزود: ۴۰ درصد دیگر هم به علت بی‌اطلاع بودن، هنوز از دیگر شبکه‌های اجتماعی برای ادامه آموزش خود استفاده می‌کنند و یا هنوز ثبت نام نکردند و لذا این افراد نیز به سامانه شاد منتقل نشده‌اند.

سعادتمند ضمن اشاره به فراهم شدن امکان ثبت‌نام دانش آموزان پیش‌دبستانی در سامانه شاد از روز گذشته تصریح کرد: تاکنون فعلا ۳۰ درصد دانش‌آموزان استان در این سامانه نیز ثبت‌نام کردند و درحال طی کردن دوره آموزش هستند.

وی افزود: سطح دسترسی کاربران به سامانه شاد به تناسب فعالیتی که دارند برای کارشناسان و مدیران فراهم شده و از دیروز امکان آموزش مجازی برای مشاوران و معلمان پرورشی ایجاد شده است.

معاون پژوهش و برنامه‌ریزی آموزش و پرورش خراسان رضوی با اشاره به هزینه مدارس غیر دولتی و دریافت کامل شهریه با وجود برگزاری کلاس‌ها به صورت مجازی خاطرنشان کرد: هزینه آموزش معلمان برای آموزش مجازی باعث شده هزینه‌های آموزش برای سازمان نسبت به گذشته افزایش پیدا کند.

انتهای پیام/