سردار غلامرضا سلیمانی، رئیس سازمان بسیج مستضعفین در گفت‌وگو با صبح توس، در دومین روز از سومین اجلاسیه سراسری اساتید شبکه تربیتی صالحین بسیج و شورای عالی صالحین در مشهد گفت: مکتب اسلام یک مکتب انسان‌ساز است؛ به برکت انقلاب اسلامی و استقرار نظام جمهوری اسلامی ایران در میهن اسلامی ایران عزیزمان، برکات این مکتب ساعی و جاری شده است.

وی ادامه داد: امروز در بین نوجوانان و جوانان شاهد هستیم که در گروه‌های مختلف نوجوان و جوان، افرادی حضور دارند که دارای ایمان دینی، معارف اسلامی، اخلاص و اخلاق اسلامی هستند و این به برکت تلاش‌های گوناگونی است که در کشور انجام می‌شود، بخصوص برنامه‌هایی که بسیج در ذیل نظامی تربتی بسیج و شبکه تربیتی صالحین دارد.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین با بیان هدف برگزاری اجلاس سه روزه اساتید شبکه تربیتی صالحین، مسئولان استانی اجرای این نظام تربیتی و همچنین مسئولان سازمان بسیج در مشهد گفت: هدف از این اجلاسیه یک هم‌اندیشی، بررسی شرایط و تبیین شرایطی است که در وضع موجود داریم.

سردار سلیمانی افزود: متعاقباً ترسیم یک وضع مطلوب و متعالی‌تری که در قالب کارگروه‌هایی درباره مسائل اولویت‌دار به بحث و هم‌اندیشی گذاشته شد نیز از اهداف این اجلاسیه است و یک بیانیه نهایی برای این اجلاسیه تدارک دیده شده که آن بیانیه نهایی به عنوان یک سند برای ادامه راه و انجام مأموریت شبکه تربیتی صالحین لحاظ خواهد شد.

وی همچنین با اشاره به کارکردهای شبکه تربیتی صالحین گفت: این شبکه مختلفی دارد و کارکرد اصلی آن تربیتی است و در سایر موضوعات مثلاً روشنگری برای آحاد جامعه، شبکه تربیتی صالحین می‌تواند در مواجهه با عملیات روانی دشمن مطرح نظر باشد و در بعضی از زمان‌ها هم این طور بوده است و چنین کارکردهایی دارد.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین تصریح کرد: طبیعتاً وقتی صحبت از شبکه می‌کنیم، شبکه‌هایی که در کنار هم قرار می‌گیرند یک تشکیلات را محقق می‌کنند؛ تحقق یک تشکیلات هم می‌تواند کارکردهای مختلفی داشته باشد، من‌جمله مواجهه با جنگ روانی دشمن.

سردار سلیمانی در رابطه با حضور بسیجیان در فضای مجازی گفت: یکی از رویکردهای بسیج استفاده از ابزارهایی من‌جمله فضای مجازی است و در این فضا از روش‌ها و ابزارهای جدید در شبکه تربیتی بسیج استفاده می‌شود.
وی در پایان خاطرنشان کرد: هر چه زمان بگذرد حضور بسیج و شبکه تربیتی صالحین در عرصه فضای مجازی تقویت می‌شود، عمق پیدا می‌کند و می‌تواند نویدبخش باشد.

انتهای پیام/