به گزارش صبح توس؛ حجت‌الاسلام محمود فروتنی، معاون فرهنگی دادگستری خراسان رضوی ضمن گرامیداشت شهادت سردار سرافراز اسلام سپهبد شهید قاسم سلیمانی، اظهار داشت: شهید سلیمانی، نیروهای مسلح، سپاه و مردم وظیفه خود را انجام دادند و وظیفه ما به‌عنوان کارگزاران نظام بسیار سنگین است.

وی با بیان اینکه امروز برخی از مردم از کم‌کاری بعضی از ادارات گلایه‌مند هستند و این یک آسیب است، خاطرنشان کرد: تحولی که سردار شهید سلیمانی به وجود آورد یک امر جهادی پیش روی ما گذاشت و هرکدام از ما در هر قسمتی از این نظام حضور داریم به نحو جهادی کار کنیم.

معاون فرهنگی دادگستری خراسان رضوی با تأکید بر اینکه در دادگستری باید به پرونده‌ها با سرعت بیشتری رسیدگی کنیم و همه ادارات باید پاسخگوی مردم باشند، تصریح کرد: مردم ولی‌نعمت ما هستند و در عرصه‌های مختلف کم‌کاری نکرده‌اند و اگر کسی بخواهد در اداره‌ای کم‌کاری کند و پاسخگوی مردم نباشد و خود را ارباب مردم بداند خیانت کرده است.

وی با بیان اینکه مردم حق‌دارند سؤال کنند که چرا مسئولان پاسخ‌گو نیستند و این یک گلایه‌مندی صحیح است، اذعان کرد: مسئولان و مدیران باید پاسخ گوی خوبی باشند و مشکلات مردم را رفع کنند و تا جایی که می‌توانند برای مردم کار کنند.

فروتنی با تأکید بر اینکه این انقلاب یک انقلاب الهی، فرهنگی، دینی و  معرفتی است و نباید گذاشت دشمن از درون به ما آسیب بزند و کار درون، رسیدگی به امور مردم به‌صورت شایسته است، عنوان کرد: شهرستان خلیل‌آباد یکی از شهرستان‌هایی است که در سطح استان هیچ مشکلی در عرصه قضایی ندارد و این نعمت بزرگی است و پرونده‌های قضایی کمی در این شهرستان وجود دارد.

 

تشییع سردار شهید سلیمانی یک رفراندوم بزرگ عمومی بود / وجود دادستان در هر شهری در کاهش بزه‌ها و آسیب‌های اجتماعی مؤثر است

ابراهیم  قاسم پور در این مراسم اظهار داشت: گره‌گشایی و حل مشکلات مردم خلیل‌آباد در یک فضای توأم با همدلی و هم‌افزایی همه دستگاه‌ها به تقویت امنیت و قانون شهرستان کمک کرده است.

وی با بیان اینکه در جنگ اقتصادی فعلی و سال رونق تولید گام‌های خوبی در جهت مسائل اقتصادی شهرستان با همکاری دستگاه قضایی برداشته‌شده است، خاطرنشان کرد: انعقاد 13 تفاهم‌نامه اقتصادی بااعتباری بالغ 234 میلیارد تومان در راستای حمایت از تولید، حفظ و افزایش اشتغال و رفع موانع تولید بوده است.

فرماندار خلیل‌آباد در ادامه تصریح کرد: بعد از رفراندوم بزرگ عمومی که در تشییع سردار شهید سلیمانی و شهدای مقاومت انجام شد وظیفه ما را سنگین‌تر می‌کند و مطمئناً مردم این حضور را در انتخابات دوم اسفندماه خواهد داشت و ما باید برای خدمت بیشتر به مردم با تعامل، همدلی و هم‌افزایی تلاش کنیم.

وی با بیان اینکه وجود شخص دادستان به‌عنوان مدعی‌العموم به‌صورت میدانی برای کاهش بزه‌ها و آسیب‌های اجتماعی و ایجاد امنیت پایدار بسیار مؤثر است ، اذعان کرد: خلیل‌آباد قریب به ۱۵ است که به شهرستان ارتقاء پیداکرده و ما به دنبال این هستیم که دستگاه‌های اجرایی دیگر که به‌صورت نمایندگی هستند یا اصلاً وجود ندارند به این شهرستان اضافه شود.

قاسم پور همچنین در ادامه عنوان کرد: اگر در بخش دستگاه قضایی یک بخشی کم شود قطعاً به یک مطالبه اجتماعی تبدیل می‌شود و مردم انتظار دارند دستگاه قضایی این بحث را مدیریت کنند.

 

دستگاه قضایی نقش و وظیفه مهمی در جنگ اقتصادی دارد / آیت‌الله رئیسی تحول بسیار چشمگیری در نقش دستگاه قضایی در مسائل اقتصادی ایجاد کرد

حجت‌الاسلام علی ناهیدی، امام‌جمعه خلیل‌آباد در این مراسم اظهار داشت: دشمن با یک جنگ بزرگ اقتصادی به دنبال فلج کردن پایه‌های اقتصادی نظام جمهوری اسلامی است و تلاش می‌کند که اراده شوم خود را بر ایران اسلامی تحمیل کند و در این شرایط هیچ سازمان و دستگاهی نمی‌تواند بگویند این جنگ ربطی به ما ندارد.

وی با بیان اینکه علیرغم اینکه دستگاه دولتی محور رسیدگی به مسائل اقتصادی است ولی دستگاه قضایی نقش مهم و وظیفه بزرگ و خطیری در این جنگ اقتصادی دارد، خاطرنشان کرد: دستگاه قضایی می‌تواند در اقتصاد این نظام نقش‌آفرین باشد.

امام‌جمعه خلیل‌آباد برخورد قاطع با اخلالگران و مفاسد اقتصادی، حمایت از سربازان و افسران جبهه اقتصادی در کشور و نظارت در این بخش را از وظایف دستگاه قضایی دانست و تصریح کرد: با آمدن آیت‌الله رئیسی به دستگاه قضا در این بخش‌ها، تحول بسیار چشمگیری ایجاد و موانع زیادی از سر راه تولیدکنندگان برداشته شد.

وی همچنین در ادامه اذعان کرد: دستگاه قضایی در ارتقاء امنیت و توجه به حقوق شهروندی گام‌های ارزشمندی با هماهنگی دستگاه‌های دیگر در شهرستان خلیل‌آباد برداشته است.

انتهای پیام/