سید علی اکبر حسینی در گفت و گو با صبح توس بابیان اینکه رژيم بعث عراق در ادامه روند کارشکنی‌های خود  در فکر نقشه‌ای برای هجوم مجدد به ايران بود و در روز جمعه 31 تیر سال 67 تهاجم مجدد خود را از سه‌ منطقه جنوب، غرب و شمال غرب به ايران آغاز کرد گفت: نیروهای عراق در جبهه جنوب حملات گسترده‌ای را طراحی کردند تا تمرکز نیروهای ایرانی را متوجه این جبهه کرده و راه را برای نفوذ منافقان از غرب هموار کنند. به این ترتیب منافقان پس از عبور شهرهای قصر شیرین، سرپل ذهاب، کرند و اسلام‌آباد غرب به سمت کرمانشاه پیشروی کردند.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه نیشابور  گفت: منافقین با ورود به خاک کشور جنایات فجیعی را انجام دادند که نمونه آن شهادت مجروحان در بیمارستان امام خمینی (ره) شهرستان اسلام‌آباد غرب بود.
وی ادامه داد: هم‌زمان با پیشروی نیرو‌های منافقین در خاک ایران هواپیما‌های عراقی پایگاه‌های هوایی از جمله پایگاه شکاری همدان، پایگاه هوانیروز کرمانشاه و پایگاه تیپ لشکر ۲۸ را بمباران کردند.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه شهرستان نیشابور اظهار داشت: عملیات تأخیری عقبه برخی از یگان‌های سپاه در شرق تنگه چهار زبر قرار داشت نیرو‌های این یگان در منطقه خوزستان با دشمن در حال نبرد بود و پیشروی منافقین عقبه آنان را به خطر انداخته بود به همین دلیل یک گردان زرهی از سپاه و بسیج مأموریت یافتند در تنگه چهار زبر راه را بر منافقین ببندد و مقدمات عملیات سرکوب آن‌ها فراهم شود.

وی با اشاره به نام‌گذاری عملیات منافقان به نام فروغ جاویدان که با همراهی ۲۵ تیپ، بیش از پنج هزار نیرو و تجهیزات و با حمایت گسترده هوایی و زمینی صدام همراه بود گفت: با اطلاع فرماندهان و مسئولان نظام از پیشروی منافقان و متوقف کردن آن‌ها در گردنه چهارزبر توسط رزمندگان اسلام، عملیات مرصاد به‌منظور مقابله، انهدام، تعقیب و تنبیه سازمان منافقان طرح‌ریزی و در پنج مرداد ۶۷ با رمز یا علی بن ابی‌طالب به مرحله اجرا درآمد.
حسینی ادامه داد: در عملیات مرصاد رزمندگان اسلام از هوا و زمین نیرو‌ها و تجهیزات جنگی منافقان را هدف قرار داده و آن‌ها را منهدم کردند. به این ترتیب عملیات مرصاد که آخرین عملیات دفاع مقدس محسوب می‌شود با موفقیت چشمگیری به پایان رسید و آخرین برگ تاریخ جنگ بسیار افتخارآفرین ورق خورد.

 فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه شهرستان نیشابور درباره بازسازی این عملیات گفت: در این شبیه‌سازی عملیات گروه منافقین که بسیجیان نقش این گروه را بازی خواهند کرد از مرز‌های غربی کشور واردشده و وارد شهر‌های کرند و اسلام‌آباد شده و این شهر‌ها را تسخیر کرده و به سمت مرکز کشور نفوذ کرده و در تنگه چهار زبر در کمین نیرو‌های سپاه اسلام گرفتار شده و شکست سختی خواهند خورد. کلیه این مراحل و شهر‌ها در محل تپه پایه‌یک شهرستان نیشابور بازسازی‌شده و این عملیات به تصویر کشیده خواهد شد.

انتهای پیام/