به گزارش صبح توس؛ حجت‌الاسلام احمد مروی، تولیت آستان قدس رضوی شب گذشته در همایش بسیجیان مدافع حرم رضوی که در حرم مطهر رضوی برگزار شد، گفت: عده‌ای بعد از جنگ گفتند که دیگر نیازی به بسیج نیست اما رهبر معظم انقلاب با صلابت، روشن‌بینی و ژرف‌نگری خود این یادگار امام راحل را صیانت کرده و آن را گسترش دادند.

وی با بیان اینکه بسیج یک جریان نظامی نیست، بلکه یک فکر و یک جهان‌بینی است که در همه عرصه‌ها باید وجود داشته باشد افزود: اگر بسیج نبود معلوم نبود سرنوشت جنگ ما چه می‌شد، حضور بسیج در جنگ پیروزی و سرافرازی را برای ملت و کشور به ارمغان آورد.

بسیج یک تفکر و عمل جهادی است

حجت‌الاسلام مروی اظهار کرد: بسیج یک تفکر و عمل جهادی است و جهادی عمل کردن یعنی کار برخواسته از ایمان و استفاده از همه ظرفیت‌ها برای خدمت به مردم است.

تولیت آستان قدس رضوی با اشاره به اینکه مدیریت در کشور باید جهادی و برخواسته از ایمان باشد، بیان کرد: اگر بخواهیم در کشور پیشرفت کنیم باید مدیر جهادی داشته باشیم، چرا که مدیر جهادی از همه ‌ظرفیت‌هایش استفاده می‌کند.

وی متذکر شد: ما هرجا که منافع ملی را بر منافع شخصی و جناحی ترجیح دادیم، پیشرفت کردیم و باید در همه حوزه‌های سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی الگوی خود را بسیج قرار دهیم.

مردم ما همه بسیجی هستند

حجت‌الاسلام مروی با اشاره به اینکه در این ۴۰ سال در برابر همه ترفندها و گزینه‌های خائنانه دشمن سربلند بیرون آمدیم، یادآور شد: مردم ما همه بسیجی هستند و زمانی که یک عده اغتشاشگر آشوب می‌کنند، این تفکر ملت بسیجی است که آن‌ها را سرجای خودشان می‌نشاند و از آن‌ها اعلام برائت می‌کنند.

تولیت آستان قدس رضوی خاطرنشان کرد: عده ای از مردم در رنج و‌ سختی هستند، اما آن‌ها به‌خاطر انقلاب، کشور و رهبر انقلاب بر مشکلات و دشواری‌ها صبوری می‌کنند.

وی افزود: مسئولان باید این صبوری مردم را مغتنم بشمارند و تمام تلاششان را برای به حداقل رساندن مشکلات مردم انجام دهند.

حجت‌الاسلام مروی با اشاره به تصمیم موافق رهبر انقلاب در قضیه افزایش قیمت بنزین یادآور شد: امام خمینی(ره) نیز در زمان خودشان  به تصمیمات سران قوا احترام می‌گذاشتند و به‌عنوان تصمیم نظام آن را می‌پذیرفتند و رهبر انقلاب نیز در این تصمیم همین کار را کردند.

گرانی بنزین امرار معاش عده‌ای را سخت‌تر می‌کند

تولیت آستان قدس رضوی ادامه داد: در این قضیه عده‌ای فریب‌خورده و اغتشاش‌گر بودند اما ملت بزرگ ایران حقیقتاً با صبوری و استقامت با وجود مشکلاتشان این تصمیم نظام را پذیرفتند.

وی با اشاره به اینکه گرانی بنزین امرار معاش عده‌ای را سخت‌تر می‌کند، تاکید کرد: به سران قوا عرض می‌کنم که مردم تصمیم شما را پذیرفتند و آن را تحمل می‌کنند، اما شما نگذارید بیشتر به آن‌ها فشار وارد شود و عده‌ای سودجو به سفره‌ مردم دست‌درازی کنند.

حجت‌الاسلام مروی تصریح کرد: هر قوه‌ای به تناسب وظیفه و مسئولیتی که دارد، نباید اجازه دهد به مردم مظلوم، نجیب و‌ صبور ما فشار بیاید، مردم ما سختی‌ها را تحمل می‌کنند، اما این بدان معنا نیست که ما تلاش خودمان را برای بهبود وضعیت آن‌ها انجام ندهیم.

بسیجیان آرامش و امنیت در حرم برای زائرین فراهم می‌کنند

تولیت آستان قدس رضوی خطاب به بسیجیان گفت: شما آرامش و امنیت در حرم را برای زائرین فراهم می‌کنید و این مورد پسند حضرت رضا(ع) است.

وی اظهار کرد: من اطلاع دارم که یک فضای مناسب برای استراحت ندارید و در دستور کار هست که یک فضایی با حداقل امکانات آسایشی برای شما فراهم کنیم.

حجت‌الاسلام مروی با اشاره به اینکه زائران حرم مهمانان حضرت رضا(ع) هستند، بیان کرد: با زائران باید با کرامت و خوش‌رویی رفتار کنید، حتی اگر کاسه‌ صبرتان لبریز شد نباید روی به پرخاش بیاورید.

وی امنیت حرم را مسئله بسیار مهمی دانست و افزود:  امر به‌معروف و نهی از منکر را باید الگوی خود در رفتار با زائران قرار دهید.

انتهای پیام/