به گزارش صبح توس؛ حجت الاسلام محمدرضا عصمتی امام جمعه تربت حیدریه، صبح امروز در چهارمین روز از هفته بسیج دانش آموزی در جمع دانش آموزان این شهرستان اظهار کرد:   تکلیف امروز دانش آموزان در گام دوم آن است که در میدان دانش و پژوهش و بینش به بی نیازی که جامعه اسلامی به آن نیازمند است دسترسی پیدا کنند.

 وی تصریح کرد: در مرحله دوم و در عرصه های تحقیق و پژوهش همچنان که  در هشت سال دفاع مقدس حضور جدی داشتند و با تقدیم ۳۶ هزار شهید تکلیف خود را انجام داده اند امروز هم با حضور در جبهه علم و دانش با نشاط و شادابی هر چه تمام تر و همت عالی در مسیر تحقق اهداف و آرمانهای انقلاب و نظام گام بردارند.

رئیس حوزه علمیه مرحوم هراتی بیان داشت: معلمان نیز همچنان به مانند گذشته از آینده سازان کشور حمایت و مسئولان نیز شرایط لازم را برای غنای علمی دانش آموزان فراهم کنند. 

امام جمعه تربت حیدریه افزود: این غنای علمی زمینه سازی غنا در عرصه های مختلف اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی را فراهم می آورد و این تکلیف همه ماست و باید آن را بنحو مطلوب به سرانجام برسانیم. 

 عصمتی گفت: باید فرزندان ما به عنوان کسانی که مدیریت آینده نظام بدست آنهاست چگونه با مردم بودن و خدمت به مردم را بیاموزند که این زینت است و با حلم و مدارا بدست می آید.

وی خاطر نشان کرد: در عرصه معنویت، اعتماد به خداوند و ظرفیتی که پروردگار در جامعه به ودیعه گذاشته همه امت اسلامی باید تلاش کنند تا با پشت پا زدن به استکبار به تعالی و تکامل انسانی برسند. 

امام جمعه تربت حیدریه ابراز داشت: سلامت معنوی و ظاهری و جسمی باید هر دو در امت اسلامی به خصوص در جوانانی که آینده نظام را باید اداره کنند بروز و ظهور داشته باشد  تا در سایه سلامت جسمی با رشد علمی و روحی نیازهای جامعه اسلامی را تامین کنند.

انتهای پیام/