به گزارش صبح توس؛ امروز در مشهد غوغایی برپا بود؛ میلیون ها عاشق از سراسر ایران و جهان آمده بودند تا مشق عاشقی کنند و بگوییند راه آزادگی و امامت همچنان پر ره‌روست.

حال و هوای امروز مشهد دیدنی است، مشهد الرضا امروز مرکز دل های عاشق بود. مردم انقلابی و متدین مشهد، علاوه بر اینکه صاحب عزای امام مهربانی ها هستند از عزاداران و زائران علی ابن موسی رضا(ع) پذیرایی می‌کنند و در این امر از جان و دل مایه می گذارند.

جای جای مشهد مملو از زائران و مجاورانی شده است که بعضی از آن ها پای پیاده ده ها کیلومتر را به عشق امام رئوف(ع) طی کرده اند تا امروز بتوانند مراسم عزای آن حضرت را در جوار بارگاه منور او برپا کنند.

علاوه بر موکب ها و خیمه های عزای امام هشتم(ع) که جای جای شهر و راه های مواصلاتی به مشهد را پر کرده اند شاهد آنیم که بسیاری از مردم مشهد نیز در خانه های خود را به سوی زائران باز کرده اند و با توام توان خود به آن ها خدمت می کنند.

معصومه محمدی که از چناران با پایه پیاده به مشهد الرضا آمده است می گوید: من پنج سالی است که خداوند قسمت کرده هم راه با کاروان برای شهادت امام رضا(ع) با پای پیاده به مشهد می آییم و امسال یکی از بهترین سال هایی است که توقیق حضور در عزای امام مهربانی ها را پیدا کرده ام.

امام رضا(ع) زائران پیاده اش را بیمه خود می کند

وی می افزاید: امسال به لطف خدا هوا از سال های گذشته بهتر بود و توانستم کودکانم را نیز با خود همراه کنم تا آن ها نیز از همین کودکی درس عشق و محبت اهل بیت را بیاموزند و من بر این عقیده ام که امام رضا(ع) زائران پیاده اش را در طول سال بیمه خود می کند.

مسئولان استانی و شهری موکب های بین راهی را افزایش دهند

محمدی ادامه می دهد: خدمات با زائران هر سال بهتر از سال های گذشته می شود اما با این وجود جای دارد تا مسئولان استانی و شهری موکب های بین راهی را افزایش دهند تا زائران پیاده بتوانند در بین راه استراحت و رفاه بیشتری داشته باشند.

رضا وحیدی نیز که از زابل سیستان و بلوچستان به شوق زیارت امام مهربانی ها راهی مشهد الرضا شده بود، می گوید: کاروان ما از  40 زن و مرد تشکیل شده و حدود 3 روز است که در راهیم و در این بین مقداری راه را با اتوبوس آمدیم و مابقی را به شوق آقا پیاده به سمت حرم حرکت کردیم.

سرویس‌های بهداشتی و موکب های بین راهی جوابگوی حجم زائران نبود

وی در خصوص رسیدگی های انجام شده به زائزان پیاده می افزاید: در بین راه موکب ها برای خواب و استراحت بسیار کم بود و گاهی ما مجبور می شدیم تا در مساجد و نمازخانه های بین راهی استراحت و شب را به صبح برسانیم و در برخی نقاط سرویس‌های بهداشتی  که در بین راه قرار داده بودند جوابگوی حجم بالای مسافران نبود اما با این وجود ما انتظاری از هیچ کی نداریم زیرا به شوق زیارت امام رضا(ع) سختی راه را به جان خریده ایم.

 رسول عامری پیرمرد 68 ساله که از سنندج خود را همراه با خانواده و اشنایان به مشهد رسانه بود می گفت: من با امام رضا(ع) عهد کرده ام تا جایی که در توانم باشم هر سال به پا بوس او بیایم و خدا را شکر می کنم که حدود 7 سالی است که آقا ما را طلبیده است.

بسیاری از مشهدی ها خانه های خود را به رایگان در اختیار زائران قرار دادند

وی ادامه می دهد: امسال نسبت به سال های گذشته خدمترسانی بهتر شده بود و ما حدود سه روزی است که در خانه مشتی حسین که به صورت اتفاقی او را در ترمینال دیدم اسکان داریم، خوشبختانه امسال جوری که از همشهری های خود شنیدم بسیاری از اهالی مشهد خانه های خود را به صورت رایگان در اختیار زوار امام رضا(ع) قرار داده اند و این فرهنگ بسیار زیبایی است که در بین مجاوران آقا باب شده است که امیدوارم هر سال شاهد حضور پر شور تر عاشقان امام مهربانی ها باشیم.

انتهای پیام/