به گزارش صبح توس؛ خلیل الله کاظمی صبح امروز با بیان اینکه تا امروز مطابق آمار پایانه مسافربری ورود زائران نسبت به سال گذشته افزایش یافته است، خاطرنشان کرد: با توجه به تعطیلی های پیش رو پیش‌بینی می‌کنیم، میزان ماندگاری این عزیزان هم بیشتر باشد.

وی با تاکید بر اینکه در روز شهادت امام رضا (ع) قطار شهری و خطوط اتوبوسرانی منتهی به حرم مطهر از ساعت ۶صبح تا ۲۴بامداد رایگان سرویس دهی خواهند کرد؛ ادامه داد: با توجه به بار ترافیکی که هر ساله در میدان انقلاب برای بازگشت زائران وجود داشت، امسال خروجی اتوبوس‌هایی که مقصد شمال کشور را دارند از بزرگراه کلانتری خواهد بود.

کاظمی تصریح کرد: همچنین مرکز کنترل ترافیک ۲۴ ساعته فعال است اما با توجه به حجم میلیونی زائران و ترافیک موجود در سطح شهر از شهروندان درخواست داریم تا از وسایل حمل و نقل عمومی استفاده کنند.

وی اضافه کرد: در سال‌های گذشته اتوبوس کافی برای برگشت زائران پیاده‌ای که به مشهد می‌آمدند وجود نداشت به همین خاطر امسال بخشی از اتوبوس‌های درون‌شهری و گردشگری را به صورت آماده‌باش قرار دادیم که نقل‌انتقالات درون استانی را انجام دهند.

کاظمی در خصوص سرویس دهی تاکسی های درون شهری هم افزود: تعداد زیادی از تاکسی‌ون و مینی‌بوس های درون شهری را در حالت پیشخوان قرار داده ایم. 

انتهای پیام/