حجت الاسلام جعفر نوائیان در گفت و گو با خبرنگار صبح توس؛ اظهار کرد: در نخستین روز از دهه وقف یک مورد وقف 20 میلیارد ریالی برای تاسیس مرکز خدمات درمانی بیماران نیازمند و صعب العلاج در شهرستان تربت حیدریه به ثبت رسید.

وی تصریح کرد: واقف نیک اندیش فریدون امینیان حیدری یک باب منزل مسکونی و مغازه به مساحت ۳۰۵ متر مربع و ارزش ریالی 10 میلیارد ریال در محدوده میدان آیت الله کاشانی برای تاسیس و راه اندازی مرکز خدمات درمانی بیماران صعب العلاج و نیازمند وقف کرده است.

نواییان بیان داشت: همچنین این فرد خیر مبلغ 10میلیارد ریال وجه نقد برای خرید تجهیزات و ملزومات مورد نیاز این مرکز نیز وقف کرده است.

رییس اداره اوقاف و امور خیریه تربت حیدریه گفت: سیاست کنونی ما تمرکز بر رفع نیاز های اقتصادی و اجتماعی به روز و تشویق واقفان بر رفع این نیاز هاست

وی اطلاع رسانی و آگاهی بخشی جامعه از وقف‏‏های جدید را مهم ارزیابی کرد و افزود: عمل امینانه به نیات واقفین خیر اندیش و همچنین اطلاع رسانی وقف های جدید که صورت گرفته یکی از اصلی‏‏ ترین عوامل اعتمادسازی عمومی در جامعه خواهد بود و منجر به روی آوردن جامعه به این سنت حسنه خواهد بود.

حوزه كاري اداره اوقاف تربت حيدريه شامل سه شهرستان تربت حيدريه، زاوه و مه ولات مي شود که دارای هزار و 800 موقوفه، حدود چهار هزار رقبه و 13 بقعه متبركه می باشد و غالب موقوفات اين منطقه شامل زمين، درخت، ملك مسكوني و تجاري است

انتهای پیام/